sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Pracowity weekend strażaków

Pracowity weekend strażaków  - Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu 

Upalne lato sprzyja pożarom. Weekend był pracowity dla strażaków, którzy aż pięć razy gasili palące się trawy i ścierniska. Większość ze zdarzeń była nie tylko wynikiem prażącego słońca, ale również ludzkiej nieodpowiedzialności.

W sobotę w miejscowości Nowy Świat (gm. Tuliszków) dwa zastępy PSP gasiły płonące ściernisko. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godz. 19.15, najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. W wyniku zdarzenia spłonął 1 ar ścierniska.

reklama

W niedzielę, 3 sierpnia, o godz. 13.17 wpłynęło zgłoszenie o płonącym ściernisku w Przykonie. Na miejsce udały się jednostki z PSP i OSP, które z ogniem uporały się w niecałą godzinę. Spłonęło 25 arów. Przyczyną pożaru była iskra z ciągnika.

Już o godz. 14.00 wpłynęło zgłoszenie z Dąbrowy, gdzie w wyniku zaprószenia ognia spłonął 1 ar suchej trawy. Niespełna kwadrans później, o godz. 14.13, straż wzywana była do kolejnego pożaru, tym razem w Wietchininie, gdzie cztery zastępy straży pożarnej przez ok. 40 minut gasiły 25 arów płonącego ścierniska. Przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

O godz. 14.30 sucha trawa paliła się w miejscowości Grabieniec (gm. Turek). Spłonęły 3 ary, zaś właściciel posesji został ukarany mandatem za nieumyślne podpalenie.

reklama

Źródło: PSP Turek

ma

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.
Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji....

Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji. Nasz...

7 sierp.
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama