wtorek 26 stycznia 2021

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

Podczas włamania 79-latka straciła biżuterię wartą prawie 3 tysiące

Podczas włamania 79-latka straciła biżuterię wartą prawie 3 tysiące - foto: sxc.hu / ramasamy chidambaram
foto: sxc.hu / ramasamy chidambaram 

Kilka dni temu doszło do kolejnego włamania na terenie naszego miasta. Złodziej dostał się do usytuowanego na parterze mieszkania, po czym zabrał stamtąd cenne pierścionki i naszyjniki.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 września. Złodziejowi wystarczyła krótka nieobecność zamieszkującej lokal przy ul. Milewskiego 79-latki, ponieważ dostał się do mieszkania w środku dnia, pomiędzy 10:00 a 12:00. Jako że było to mieszkanie na parterze, wystarczyło tylko wyważyć okno balkonowe. Potem przestępca przeszukał poszczególne pomieszczenia, znajdując cenną zawartość jednej z szafek. Amator cudzej własności zabrał z niej cztery pierścionki (1 200 zł), dwa naszyjniki (1 300 zł), a także obrączkę (400 zł).

reklama

Komenda Powiatowa Policji prosi mieszkańców Turku i okolic o czujność, zabezpieczanie mieszkań, niepozostawianie uchylonych okien oraz baczne obserwowanie wszystkich podejrzanie zachowujących się osób. Często właśnie inicjatywa i wzajemna pomoc samych mieszkańców przyczynia się do zażegnania niebezpieczeństwa. W przypadku dostrzeżenia podejrzanych osób, kręcących się w pobliżu bloku czy domu sąsiada, warto o owym fakcie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr 997.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany....

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany. Grozi mu...

20-12-2019
Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

31-05-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama