sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

11°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Pędził alkohol koło kościoła, doznał poparzeń drugiego stopnia

Pędził alkohol koło kościoła, doznał poparzeń drugiego stopnia - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

We wtorkowe popołudnie w drastyczny sposób dla pewnego mieszkańca Turku skończyła się przygoda z nielegalną produkcją alkoholu. „Pędzenie” doprowadziło do pożaru, poparzony trafił do szpitala, a na dodatek zainteresowali się nim stróże prawa.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło we wtorek 30 września. Około godz. 16:00 dyspozytor Pogotowia Ratunkowego powiadomił policjantów o konieczności zjawienia się w kamienicy przy placu H. Sienkiewicza. Przyjechali tam też strażacy, gdyż zamieszkujący tam 38-latek doprowadził do pożaru.

reklama

Mężczyzna w komórce kamienicy skrywał aparaturę, do „pędzenia” alkoholu. We wtorek podczas destylacji jedno ze szklanych naczyń nie wytrzymało. Znajdująca się w nim ciecz wydostała się poza aparaturę, natychmiast doszło też do zapłonu. Zajmujący się destylacją 38-latek doznał poparzeń drugiego stopnia i trafił do turkowskiego szpitala. Jego sprzęt został zabezpieczony przez policjantów, a turkowianin będzie musiał jeszcze ponieść konsekwencje prawne prowadzenia tej zakazanej produkcji.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Pędził alkohol koło kościoła, doznał poparzeń drugiego stopnia - foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Nieszczęśliwy wypadek w LO. Podczas pokazu...

Nieszczęśliwy wypadek w LO. Podczas pokazu...

27-05-2019
Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama