sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Złodziej wyjął nóż, okradany spuścił mu łomot rurką

Złodziej wyjął nóż, okradany spuścił mu łomot rurką - foto: freeimages.com / Andrea Bianchi
foto: freeimages.com / Andrea Bianchi 

Zbliżają się wybory i właśnie teraz wielu kandydatów na rozmaite funkcje będzie przekonywać nas, jak bardzo umieją zabiegać np. o poprawę naszego bezpieczeństwa. Tymczasem o tym, że zwykły mieszkaniec powiatu potrafi sobie bezpieczeństwo wywalczyć, przekonał się pewien włamywacz, o którym ciężko powiedzieć, że był „nie w ciemię bity”. Bezdomny przestępca uzbrojony w nóż nie tylko dał się nakryć na okradaniu piwnicy, ale też ostatecznie jego głowa musiała przeżyć „bliskie spotkanie” z metalową rurką.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło w  dniu 5 października. Około godz. 2:00 na jedną z posesji w Mariantowie wszedł mężczyzna, chcący dokonać włamania do domu jednorodzinnego. Było to działanie o tyle zuchwałe, że dom nie był bynajmniej pusty. 47-latek dostał się do piwnicy budynku wybijając szybę w jej oknie. Mężczyzna zabrał się za kradzież mienia dość niewielkiej wartości, gdyż znalazł tam kabel i przewody, o łacznej wartości ok. 50 zł. W tym jednak momencie jego plan działania się posypał.

reklama

Jako że dom nie był pusty, hałasy obudziły jego właściciela, który zszedł do piwnicy. Tam obaj panowie spotkali się oko w oko. Wtedy to włamywacz chcąc jakoś zapanować nad sytuacją wyjął nóż, którym zaczął wymachiwać, grożąc właścicielowi domu. Doszło nawet do tego, że podczas tego spięcia 55-latek został ranny w kciuk.

Mężczyzna nie dał się jednak sterroryzować. Wycofał się do innego pomieszczenia, by po chwili powrócić do straszącego go złodzieja. Powrócić z rurką w garści, z której zrobił odpowiedni użytek. Gdy włamywacz przekonał się, jak „przyjemne” doznania zapewnić może cios rurką w głowę, wziął nogi za pas. Nie na wiele mu się to zdało, gdyż włamywacz został ujęty w bezpośrednim pościgu przez policjantów.

Złapany 47-latek, pokiereszowany przez korzystającego z prawa do obrony koniecznej mieszkańca Mariantowa, trafił do aresztu. Będzie miał sporo czasu na „lizanie ran”, gdyż Sąd zdecydował, że spędzi on tam przynajmniej najbliższe dwa miesiące. Dobrze znanemu Policji bezdomnemu przebywającemu na terenie gminy Władysławów za rozbój z użyciem noża grozić może nawet kara do 12 lat więzienia.

reklama

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Groził sąsiadom śmiercią

Groził sąsiadom śmiercią

16-09-2015
Groził, że zabije wnuki. Miał w ręku nóż i...

Groził, że zabije wnuki. Miał w ręku nóż i wiatrówkę

03-09-2015
Zwyzywał żonę i zranił ją nożem

Zwyzywał żonę i zranił ją nożem

21-05-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama