czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Sąd uznał Krystiana Ś. za winnego

Sąd uznał Krystiana Ś. za winnego
 

We wtorek 3 marca w Sądzie Rejonowym w Turku swój finał znalazło postępowanie w sprawie śmiertelnego potrącenia pieszego na ulicy Kaliskiej w marcu 2011 roku. Krystian Ś. został skazany na 4 lata pozbawienia wolności, ale wyrok nie jest prawomocny i można się od niego odwołać.

Do pamiętnego wypadku doszło w dniu 11 marca 2011, około godz. 8:00, na ul. Kaliskiej w okolicach marketu Biedronka. W wyniku doznanych obrażeń na miejscu zginął 55-latek, który przechodził przez przejście dla pieszych przy os. Młodych. Zwrot w sprawie nastąpił we wrześniu 2011 roku, a do aresztu trafił jeden z wcześniejszych podejrzanych. Wówczas ujawniono wnioski kolejnej ekspertyzy, odmienne od wcześniejszej opinii biegłych, które pozwoliły Prokuraturze na wszczęcie postępowania sądowego. Postępowania, w czasie którego Sąd musiał zweryfikować, czy Audi kierowane przez oskarżonego Krystiana Ś. uderzyło mężczyznę, opierając się m.in. na ekspertyzach biegłych, czy też na zeznaniach świadków, np. w osobie Rafała T., który podczas feralnego poranka uderzył Nissanem w latarnię. Zakończyło się ono w Sądzie Rejonowym w Turku dopiero w miniony wtorek.

reklama

Ostatecznie sędzia Sądu Rejonowego w Turku uznała Krystiana Ś. za winnego i skazała go na 4 lata pozbawienia wolności. Co ważne, w okres ten wliczany jest czas pobytu Krystiana Ś. w areszcie (od 15 września do 17 listopada 2011 roku). Ponadto podtrzymany został wniosek o zatrzymanie oskarżonemu prawa jazdy. Na mocy wyroku oskarżyciel posiłkowy powinien otrzymać zadośćuczynienie w wysokości 4 000 zł, a ponadto Krystian Ś. powinien także pokryć koszty procesowe oraz przeznaczyć 1 500 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok nie jest prawomocny i można się od niego odwołać.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Śmiertelne potrącenie rowerzystki  pod Tuliszkowem

Śmiertelne potrącenie rowerzystki pod Tuliszkowem

6 sierp.
Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

13 czerw.
reklama
reklama
reklama