sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Lepiej nie wagarować. Policja podejmie działania "Wiosna 2015"

Lepiej nie wagarować. Policja podejmie działania
 

Pierwszy dzień wiosny – potocznie nazywany wśród młodzieży „Dniem wagarowicza” jest dla policjantów dniem wzmożonych działań prewencyjnych. W tym dniu młodzież w różny sposób obchodzi nadejście nowej pory roku. W niektórych przypadkach jest to niezgodne z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Aby temu przeciwdziałać na terenie powiatu tureckiego w dniu 20 marca 2015 roku oraz okresie go poprzedzającym zostaną przeprowadzone działania prewencyjne pod kryptonimem „WIOSNA 2015”.

Na dzień 21 marca 2014 roku przypada pierwszy dzień wiosny. W dniu tym zwanym przez młodzież „Dniem wagarowicza”  oraz w dniach poprzedzających odbywa się wiele imprez organizowanych przez szkoły i centra kultury. Jednakże nie wszyscy młodzi ludzie świętują nadejście nowej pory roku zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Aby temu przeciwdziałać 20 marca br. przeprowadzone zostaną wzmożone działania prewencyjne „Wiosna 2015”.

Głównym celem działań będzie eliminacja zakłócenia porządku publicznego i innych naruszeń prawa, w tym sprzedaży napojów alkoholowych nieletnim. Policjanci zwrócą także szczególna uwagę na spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a także na zminimalizowanie sytuacji, gdzie nieletni będą mogli stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia.

reklama

W trakcie trwania akcji zostaną wzmocnione służby patrolowe, które koncentrować się będą na miejscach zagrożonych wybrykami chuligańskimi. Policjanci będą prowadzić obserwacje miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu. Uwagę swoją skupią szczególnie na łamanych przepisach sprzedaży i podawaniu alkoholu osobą nieletnim. Mundurowi skontrolują również  miejsca, w których najczęściej przebywa młodzież. Szczególną kontrolą zostaną objęte okolice szkół. Prowadzone na tak szeroką skalę działania pozwolą na spokojny i bezpieczny przebieg wiosennego świętowania.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pierwszy dzień wiosny. Policyjna akcja

Pierwszy dzień wiosny. Policyjna akcja "Wiosna 2019"

21-03-2019
Zamierzasz wagarować? Policjanci nie pozwolą na...

Zamierzasz wagarować? Policjanci nie pozwolą na...

20-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama