Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama
Wzorek

Wideo: Przełom ws. martwego noworodka.26-letnia matka odnaleziona [aktualizacja]

Wideo: Przełom ws. martwego noworodka.26-letnia matka odnaleziona [aktualizacja] - foto: materiał operacyjny KWP Poznań
foto: materiał operacyjny KWP Poznań 

Tysiące mieszkańców Turku i powiatu zadawało sobie pytanie, kim są rodzice malutkiego dziecka, którego zwłoki znaleziono w styczniu w torbie na obrzeżach Turku. Dlaczego ktoś zdobył się na tak przerażający czyn, jak zabójstwo noworodka? Po dwóch miesiącach jesteśmy blisko poznania rozwiązania tragicznej zagadki, gdyż organy ścigania wpadły na trop matki dziecka. Turkowianka przebywała w areszcie, ale decyzja konińskiego Sądu Rejonowego sprawiła, że ów areszt opuściła. 

Trudnym zadaniem odnalezienia rodziców noworodka zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku, współpracujący z Prokuraturą Okręgową w Koninie. Funkcjonariusze dokonali rozpytania wielu osób, sprawdzali  pozyskane informacje, a  w śledztwie pomogły także badania śladów przeprowadzone w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Całość działań sprawiła, że w dniu 25 marca policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę Turku, która okazała się matką dziecka.

Aktualizacja z godz. 19.00
Turkowianka przebywała przez pewien czas w policyjnym areszcie. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na to, by prokurator postawił jej zarzut zabójstwa i z racji tego 26-latce groziłaby kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Jak wskazuje jednak Naczelnik Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Koninie Krzysztof Szczesiak, Sąd Rejonowy w Koninie nie uwzględnił wniosku o zastosowanie aresztu. Sąd obecnie nie może jeszcze ustalić, czy czyn, o którym mowa, wyczerpuje znamiona zabójstwa, a może należy go uznać za dzieciobójstwo. W tym przypadku kobiecie groziłaby kara do 5 lat więzienia.  

reklama

‹Jak udało nam się dowiedzieć, kobieta przejdzie najpierw badania psychologiczne i dopiero wtedy Sąd stwierdzi, jakie zarzuty, w ramach jakiego artykułu Kodeksu Karnego zostaną jej postawione - art. 149 dotyczącego dzieciobójstwa czy art. 148 dotyczącego zabójstwa. 

Więcej o ustaleniach śledczych i okolicznościach tragedii: 
http://www.turek.net.pl/policja/14852-dziecko-uduszono-lignina-noworodka-znalazl-dziadek

Gwoli przypomnienia - w dniu 24 stycznia po godz. 15:00 na Komendę zatelefonował pewien mężczyzna. Będąc na spacerze nieopodal ul. Lutosławskiego natknął się na podejrzaną torbę, pozostawioną w odległości nieco ponad 10 metrów od drogi. Na zmrożonej ziemi w czarnej, materiałowej, zapinanej na zamek torbie znajdowały się – wyglądające na w pełni wykształcone – zwłoki noworodka płci męskiej, z odciętą pępowiną. Ciałko zawinięte było w materiał, kawałek poszewki. W tej samej torbie znajdowała się jeszcze reklamówka z elementami biologicznymi (najprawdopodobniej łożyskiem matki) oraz łopatka/szufelka. Gdy poznaliśmy wyniki sekcji zwłok okazało się, że biegły stwierdził, iż dziecko urodziło się żywe, mogło żyć nawet przez kilka, kilkanaście godzin po porodzie. Potem maluch został uduszony.

reklama

AW
Źródło: KWP w Poznaniu

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Tuliszków: Autobus potrącił 8-latka. Przylot...

Tuliszków: Autobus potrącił 8-latka. Przylot...

05-09-2018
Potrąciła chłopca na os. Wyzwolenia

Potrąciła chłopca na os. Wyzwolenia

29-08-2016
Malanów: Wypadek na cmentarzu. Płyta...

Malanów: Wypadek na cmentarzu. Płyta przygniotła...

22-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama