Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama
Wzorek

Zabijając noworodka była poczytalna. Turkowiance grozi nawet dożywocie

Zabijając noworodka była poczytalna. Turkowiance grozi nawet dożywocie - foto: materiał operacyjny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
foto: materiał operacyjny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu  

Postępowanie w sprawie martwego noworodka, którego odnaleziono zimą na obrzeżach Turku, wkroczyło na nowy etap. Prokuratura postawiła matce dziecka zarzut zabójstwa i skierowała do Sądu Okręgowego odpowiedni akt oskarżenia. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, matka – zdaniem biegłych – była poczytalna w momencie uduszenia dziecka ligniną.

Jak pamiętamy, kilka miesięcy temu Sąd nie uwzględnił wniosku o zastosowanie wobec kobiety  aresztu, gdyż zdaniem Sądu nie można było ustalić, czy czyn, o którym mowa, wyczerpuje znamiona zabójstwa, a może należało go uznać za dzieciobójstwo. Obecnie Prokuratura  nie skłania się jednak ku dzieciobójstwu i wystosowała akt oskarżenia oparty na art. 148 Kodeksu Karnego, dotyczący właśnie czynu zabójstwa. Artykuł ten mówi, iż osoba, która zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama

Gwoli przypomnienia - w dniu 25 marca policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę Turku, która okazała się matką dziecka, którego zwłoki znaleziono w styczniu na obrzeżach naszego miasta. „Na cito" udało się przeprowadzić badania, które jasno wskazały, że to właśnie 26-latka i jej małżonek są biologicznymi rodzicami noworodka. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i opisała swoją rolę w uśmierceniu dziecka. Okazało się, że turkowianka zatkała drogi oddechowe noworodka ligniną. Potem dziecko zostało wyniesione w okolice ul. Lutosławskiego. Z wyjaśnień 26-latki wynikało, że całe zdarzenie odbyło się pod nieobecność ojca dziecka. Ten, gdy wrócił do domu został poinformowany, że poród się odbył, a noworodek trafił do pracowników służby zdrowia, by móc potem podlegać procedurze adopcyjnej.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Tuliszków: Autobus potrącił 8-latka. Przylot...

Tuliszków: Autobus potrącił 8-latka. Przylot...

05-09-2018
Potrąciła chłopca na os. Wyzwolenia

Potrąciła chłopca na os. Wyzwolenia

29-08-2016
Malanów: Wypadek na cmentarzu. Płyta...

Malanów: Wypadek na cmentarzu. Płyta przygniotła...

22-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama