niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

45-latek utonął w Jeziorsku

45-latek utonął w Jeziorsku - foto: freeimages.com / Carlos Koblischek 
foto: freeimages.com / Carlos Koblischek   

Do tragedii doszło w środę 12 sierpnia nad Zbiornikiem Jeziorsko w Kościankach. Życie stracił tam mieszkaniec miejscowości Ruda w powiecie sieradzkim.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, zgłoszenie dotyczące konieczności wszczęcia działań nad Zbiornikiem Jeziorsko dotarło do mundurowych około godz. 15:20. Ze służbami ratunkowo-medycznymi skontaktowali się rodzice pewnego 45-latka. Mężczyzna, wyposażony w płetwy, maskę i „fajkę” do nurkowania, wyszedł popływać około godz. 10:00. Po kilku godzinach nieobecności rodzice mieszkańca Rudy postanowili zaalarmować służby.

reklama

Do akcji poszukiwania mężczyzny przystąpili strażacy z JRG Turek wraz z pontonem, druhowie OSP Dobra oraz członkowie Specjalistycznej Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Koninie, obecna była też rzecz jasna Policja i Pogotowie Ratunkowe. Po godzinie przeczesywania zbiornika, jak i linii brzegowej, natrafiono na ciało 45-latka.

AW
Źródło: KPP w Turku / KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

24 sierp.
Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

30 lip.
Wypadek na zaporze: Jechał na jednym kole z...

Wypadek na zaporze: Jechał na jednym kole z...

07-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama