Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dziadowice: Pożar w kotłowni. Ognień poparzył kobietę

Dziadowice: Pożar w kotłowni. Ognień poparzył kobietę
 

Do szpitala w Turku z poparzeniami rąk, głowy, klatki piersiowej trafiła w czwartek mieszkanka Dziadowic. Z ustaleń strażaków wynika, że kobieta najprawdopodobniej wlała do pieca substancję łatwopalną, co spowodowało nagłą reakcję płomieni. Ogień ranił rozpalającą, doszło też do pożaru.

Jak informuje Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Turku, do zdarzenia we wspomnianej miejscowości gminy Malanów doszło po godz. 22:00. Na miejscu zjawił się jeden zastęp PSP i 3 zastępy lokalnych OSP. Łącznie w akcji wzięło udział 24 strażaków. Gdy przybyli oni na miejsce, pożar był już częściowo ugaszony gaśnicą proszkową, jednak płomienie wciąż zagrażały domowi. Wspomniana kobieta znajdowała się w wannie, gdzie chłodzona była zimną wodą z prysznica.

reklama

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili ogień i udzielili pierwszej pomocy kobiecie, m.in. stosując opatrunki hydrożelowe. Tuż potem Pogotowie Ratunkowe przewiozło poszkodowaną do SP ZOZ w Turku. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia domu, a także sprawdzili za pomocą kamery termowizyjnej, czy aby w budynku nie ma już źródeł ognia.

Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Turku przestrzega przed działaniami, polegającymi na dolewaniu substancji łatwopalnych do pieca. Tego typu sytuacje bywają przyczyną wypadków w sezonie grzewczym.  Polewanie palącego się ognia, pochylona przy piecu sylwetka rozpalającego – w takiech okolicznościach nie trudno o uszczerbek na zdrowiu. 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.
Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji....

Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji. Nasz...

7 sierp.
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama