środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Oszustka okradła 82-latkę

Oszustka okradła 82-latkę - foto: freeimages.com / Marcin Rolicki
foto: freeimages.com / Marcin Rolicki  

Przekręt „na wnuczka” to już zbyt popularna forma oszustwa, więc kreatywni przestępcy szukają coraz to innych pomysłów na okradanie osób starszych. W środę pieniądze straciła pewna turkowska emerytka, gdyż odwiedziła ją kobieta, podająca się za pracownika socjalnego.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło praktycznie w samo południe. Cała sytuacja trwała około 5 minut. Złodziejka weszła do mieszkania 82-latki, wykorzystała podeszły wiek turkowianki i podczas rozmowy skutecznie odwróciła jej uwagę. W efekcie tychże działań z jednej z szafek zniknęła koperta, w której staruszka trzymała swoje oszczędności.

reklama

Sprawę bada Policja. Złodziejka to kobieta w wieku około 50-lat, tęgiej budowy ciała.

Osoby starsze, mieszkające samotnie, często nagabywane są przez oszustów podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Przestępcy potrafią udawać nie tylko słynnego już „wnuczka”, ale i pracownika administracji, gazowni, elektrowni, telekomunikcji, inkasentów opłat, hydraulików itd. Podczas takiej nagłej, niespodziewanej wizyty należy zachować należytą ostrożność i czujność. Potwierdzajmy tożsamość przychodzących osób poprzez żądanie okazania legitymacji, identyfikatora, a nawet poprzez nawiązanie telefonicznego kontaktu z instytucją, na którą nieznajomi się powołują. Wszakże każda wizyta przedstawiciela gazowni czy elektrowni jest wcześniej zapowiadana. W przypadku wspomnianych sytuacji należy zachować szczególną ostrożność i w razie wątpliwości dzwonić na Policję.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

17 wrz.
Okradł stację w Tuliszkowie. Sprawca włamania...

Okradł stację w Tuliszkowie. Sprawca włamania...

21 sierp.
Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy...

Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy głupota?

17 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama