Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Oszustka okradła 82-latkę

Oszustka okradła 82-latkę - foto: freeimages.com / Marcin Rolicki
foto: freeimages.com / Marcin Rolicki  

Przekręt „na wnuczka” to już zbyt popularna forma oszustwa, więc kreatywni przestępcy szukają coraz to innych pomysłów na okradanie osób starszych. W środę pieniądze straciła pewna turkowska emerytka, gdyż odwiedziła ją kobieta, podająca się za pracownika socjalnego.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło praktycznie w samo południe. Cała sytuacja trwała około 5 minut. Złodziejka weszła do mieszkania 82-latki, wykorzystała podeszły wiek turkowianki i podczas rozmowy skutecznie odwróciła jej uwagę. W efekcie tychże działań z jednej z szafek zniknęła koperta, w której staruszka trzymała swoje oszczędności.

reklama

Sprawę bada Policja. Złodziejka to kobieta w wieku około 50-lat, tęgiej budowy ciała.

Osoby starsze, mieszkające samotnie, często nagabywane są przez oszustów podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Przestępcy potrafią udawać nie tylko słynnego już „wnuczka”, ale i pracownika administracji, gazowni, elektrowni, telekomunikcji, inkasentów opłat, hydraulików itd. Podczas takiej nagłej, niespodziewanej wizyty należy zachować należytą ostrożność i czujność. Potwierdzajmy tożsamość przychodzących osób poprzez żądanie okazania legitymacji, identyfikatora, a nawet poprzez nawiązanie telefonicznego kontaktu z instytucją, na którą nieznajomi się powołują. Wszakże każda wizyta przedstawiciela gazowni czy elektrowni jest wcześniej zapowiadana. W przypadku wspomnianych sytuacji należy zachować szczególną ostrożność i w razie wątpliwości dzwonić na Policję.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Mieszkanka Turku ofiarą oszustów na...

Mieszkanka Turku ofiarą oszustów na ogólnopolskim...

9 kw.
Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

16 mrz.
Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw...

Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw dla...

26 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama