wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Władysławów: Potrącił rowerzystkę i uciekł. Zatrzymany miał 3 promile

Władysławów: Potrącił rowerzystkę i uciekł. Zatrzymany miał 3 promile
 

W dniu 1 lutego doszło do groźnego wypadku na trasie z Turku do Władysławowa. Do szpitala trafiła z poważnymi obrażeniami ciała – m.in. z urazem czaszki – rowerzystka, w którą uderzyło auto osobowe. Wiele wskazuje na to, że kierowcą Mazdy był mający w swym organizmie 3 promile 38-latek, który został zatrzymany, ale dokładne przyczyny wypadku jeszcze nie zostały wyjaśnione. Zatrzymane osoby muszą wytrzeźwiec i złożyć zeznania. 

O sprawie informowaliśmy tuż po zdarzeniu. Nieznany sprawca, kierujący pojazdem marki Mazda, potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku. Świadkowie zdarzenia mówili o tym, że potrącenie było tak silne, że po uderzeniu kobieta przeleciała kilka metrów. Doszło nawet do próby zatrzymania obywatelskiego, jednak sprawca zdołał uciec. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze PSP Turek oraz ochotnicy z OSP Władysławów. Kobieta została zabrana do szpitala.

reklama

Działania policjantów przyniosły oczekiwane efekty. Mundurowi wiedzieli, w którą stronę oddaliło się auto, więc pozwoliło to na sprawniejsze poszukiwania. Widok samochodu musiał zresztą zwrócić uwagę niejednej osoby. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w czasie wypadku rower wbił się częściowo w przednią szybę auta i jego kierowca uciekał przez kilka kilometrów właśnie z rowerem na masce.

Koniec końców stróże prawa odnaleźli uszkodzoną Mazdę 323 w kompleksie leśnym nieopodal Polichna. Mundurowi zatrzymali 38-letniego mieszkańca Władysławowa, który miał w sobie 3 promile alkoholu, zatrzymana została także pijana kobieta, która prawdopodobnie była pasażerką Mazdy. Obie osoby trafiły na Komendę. 

Dokładny przzebieg wypadku jeszcze nie zostały ustalony. Zatrzymane osoby muszą wytrzeźwiec i złożyć zeznania. 

GO / AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

13 czerw.
Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w...

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w lasach...

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama