piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zatrzymali pijanego, który potrącił rowerzystkę i uciekł. Grozi mu 8 lat

Zatrzymali pijanego, który potrącił rowerzystkę i uciekł. Grozi mu 8 lat
 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Turkowskiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Władysławowa. Mężczyzna kierując mazdą 323 potrącił rowerzystkę w Russocicach. Był nietrzeźwy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Sąd Rejonowy w Turku na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu do 8 lat więzienia.

1 lutego br. dyżurny Komendy Powiatowej w Turku otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki w m-ci Russocice. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że na prawidłowo jadącą rowerem mieszkankę Polichna najechał samochód m-ki Mazda 323 koloru czerwonego. Kierujący mazdą zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy kobiecie, która z licznymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

reklama

Policjanci natychmiast podjęli czynności, aby zatrzymać sprawcę potrącenia. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. W lesie oddalonym o kilka kilometrów od Russocic zatrzymali pojazd biorący udział w zdarzeniu. Za jego kierownicą siedział 37 letni mieszkaniec Władysławowa. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 3 profile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Turku na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzienia.

reklama

Źródło: KPP w Turku
* Tytuł pochodzi od Redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Powraca sprawa śmiertelnego potrącenia z 2011...

Powraca sprawa śmiertelnego potrącenia z 2011 roku....

11 czerw.
Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

7 czerw.
Potrącenie pieszej i wymuszenie pierwszeństwa....

Potrącenie pieszej i wymuszenie pierwszeństwa. Dwa...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama