sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Tragedia w Żeronicach wciąż badana. Nie było udziału osób trzecich

Tragedia w Żeronicach wciąż badana. Nie było udziału osób trzecich
 

Wielu mieszkańców naszego powiatu wciąż zadaje sobie pytanie, jak doszło do spłonięcia w aucie 30-letniego mężczyzny i 29-letniej kobiety, mieszkańców okolic Dobrej. Jak informuje Prokuratura,   wciąż wiele rzeczy pozostało do wyjaśnienia i sporo pracy będą mieli biegli. Dopiero wtedy będzie można mówić o dokładnych przyczynach tragicznego pożaru.

Gwoli przypomnienia – w nocy 14 lutego, około godziny 2:00, w miejscowości Żeronice (gm. Dobra) spłonęło auto marki Audi A3 stojące nieopodal przystanku. Niestety okazało się, że w aucie spłonęły dwie osoby. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostki PSP Turek i OSP Dobra, które ugasiły płonące auto i zabezpieczyły teren działań. Na miejsce przybyła również Policja i służby medyczne.

reklama

Wygląda na to, że wciąż mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Co wiemy? Znana Policji i Prokuraturze jest tożsamość osób, które poniosły śmierć. Co ważne, przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że nie ma przesłanek do mówienia o udziale osób trzecich.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie - Marek Kasprzak, oprócz sekcji dokonano też pobrania materiału genetycznego i próbek krwi, które będą analizowane podczas badania toksykologicznego. Kluczowa będzie też ekspertyza biegłego z dziedziny pożarnictwa. Być może to wszystko da odpowiedź na pytanie, dlaczego osoby, które zginęły w pożarze, nie opuściły płonącego auta.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Motocyklista, pieszy i dziecko w...

Wideo: Motocyklista, pieszy i dziecko w szpitalu po...

6 wrz.
Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28 lip.
Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama