sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Feliksów: Kolejna OSP okradziona! Złupią całą straż w powiecie?!

Feliksów: Kolejna OSP okradziona! Złupią całą straż w powiecie?!  - foto: freeimages.com / thomas gray
foto: freeimages.com / thomas gray  

W kronice kryminalnej czytało się o rozmaitych kradzieżach, ale nigdy przestępcy nie byli tak perfidni, by co chwila okradać tych, którzy ratują zdrowie i życie. Ostatnie tygodnie i miesiące pokazały, że obecnie włamywacze nie mają żadnych sentymentów i okradają remizy jedna po drugiej. Tym razem padło na Feliksów w gminie Malanów. Przestępcy wykuli dziurę w ścianie i ukradli sprzęt strażacki oraz kompresor, spawarkę, paliwo i wiele innych rzeczy.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy do złodzieje włamali się do remizy w Feliksowie. Wygląda na to, że nie był to włam błyskawiczny. Przestępcy najpierw wyważyli drzwi do jednego z pomieszczeń, a następnie wykuli dziurę w ścianie, by dostać się do kolejnego.

Straty są niemałe. Funkcjonariusze KPP wskazują, że przepadło mienie o wartości ok. 7 900 zł, m.in. węże strażackie, akumulatory, olej napędowy, sterownik do pieca, latarka strażacka, prostownik, szlifierka i spawarka.

Druhowie proszą, by osoby, które widziały coś podejrzanego w nocy z 20 na 21 lutego, kontaktowały się z Policją albo z druhami z Feliksowa.

reklama

To kolejne włamanie do remizy na terenie naszego powiatu. Gwoli przypomnienia – w tym miesiącu złodzieje zrabowali mienie należące do OSP Będziechów. W styczniu tego roku okradziona została jednostka w Gadowskich Holendrach. Rok temu, w lutym 2015 roku, dokonano włamań do strażnic OSP Żdżary oraz OSP Skarżyn. Rodzi się pytanie - na ile jeszcze pozwolimy złodziejom w naszym powiecie?

AW 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany....

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany. Grozi mu...

20-12-2019
Po 15-tej wypadki osobówek w Feliksowie i...

Po 15-tej wypadki osobówek w Feliksowie i...

28-08-2019
Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

31-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama