piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pijana mama wiozła córeczkę. W Dzień Kobiet miała ponad 2 promile

Pijana mama wiozła córeczkę. W Dzień Kobiet miała ponad 2 promile  - foto: EmZed
foto: EmZed 

W dniu 8 marca 2016r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku zatrzymali do kontroli drogowej 37-letnią kobietę mająca ponad 2 promile alkoholu, która w samochodzie przewoziła 11-letnią córkę.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującą Mercedesem mieszkankę gminy Malanów w miejscowości Kotwasice. W trakcie kontroli drogowej poddali kierującą  badaniu  trzeźwości z wynikiem 1,03 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu!!!  W trakcie kontroli okazało się że wraz z kierującą podróżuje jej córka wieku 11 lat. Dziecko przekazano pod opiekę członkowi rodziny. Kierującej za powyższy czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

reklama

Przypominamy że po zmianie przepisów w maju 2015r. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości będą musiały się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys.  złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, Sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys.  złotych.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Regularnie kradł towar z półek marketu w Turku....

Regularnie kradł towar z półek marketu w Turku....

31 mrz.
Skosił znak i wydmuchał 2,5. Policjanci...

Skosił znak i wydmuchał 2,5. Policjanci zatrzymali...

21 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama