czwartek 28 stycznia 2021

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Trzej włamywacze zatrzymani. Mają 17 zarzutów, grozi im 10 lat więzienia

Trzej włamywacze zatrzymani. Mają 17 zarzutów, grozi im 10 lat więzienia - foto: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
foto: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl 

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Tuliszkowie  zatrzymali trzech mężczyzn  podejrzewanych o dokonanie licznych włamań i kradzieży, które miały miejsce na terenie powiatu tureckiego oraz powiatu konińskiego.  Zatrzymanie to efekt intensywnych działań kryminalnych, dzięki którym sprawcy usłyszeli łącznie 17 zarzutów popełnienia przestępstw, za co grozi im do 10 lat wiezienia.

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że trzej mężczyźni, mieszkańcy gminy Tuliszków w wieku od 21 do 26 lat  dokonali wielu włamań i kradzieży na terenie gminy Tuliszków, Władysławów oraz na terenie powiatu konińskiego. Do zdarzeń doszło w okresie od września 2012 roku do listopada 2015 roku.  

reklama

W październiku 2012 roku w miejscowości Zadwrona gm. Tuliszków jeden z mężczyzn dokonał  kilku kradzieży z terenu budowy domków jednorodzinnych.

W wrześniu 2014 roku w miejscowości Brzeźno gm. Krzymów włamali się do koparki skąd dokonali kradzieży około 100 litrów oleju napędowego. Także we wrześniu 2014 roku w miejscowości Żdżary gm. Stare Miasto włamali się do samochodu ciężarowego i ukradli około 150 litrów oleju napędowy.

W październiku 2015 roku w miejscowości Zadwrona włamali się do koparki, z której ukradli około 80 litrów oleju napędowego.

reklama

W listopadzie 2015 roku  z w miejscowości Wyszyna i Jabłonna oraz  miejscowości Szczepiło gm. Krzymów dokonali włamania do domów jednorodzinnych w budowie, skąd dokonali kradzieży między innymi elektronarzędzi, szlifierki, wkrętarki, wiertarki, mieszadła elektrycznego, silnika elektrycznego, agregatu prądotwórczego oraz kabla elektrycznego, poziomicy, pianki montażowej, dwóch akumulatorów, pompy zanurzeniowej.

Łączna kwota strat na jakie narazili pokrzywdzonych to ok. 9.000 złotych.

Dzięki intensywnej pracy policjantów pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Tuliszkowie zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić trzem mężczyznom w sumie 17 zarzutów za włamania i kradzieże. W trakcie przesłuchań mężczyźni przyznali się do popełniania wszystkich czynów.

Po przeszukaniu mieszkań i pomieszczeń zajmowanych przez wymienionych policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Za popełnione przestępstwa wszystkim sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar samochodu dostawczego w Zadwornej....

Pożar samochodu dostawczego w Zadwornej. Strażacy z...

11-12-2020
Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy...

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy znajomym...

27-11-2020
Ukradł nagrobek z cmentarza. Zuchwały złodziej...

Ukradł nagrobek z cmentarza. Zuchwały złodziej już w...

19-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama