Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolizja w Olszówce. Sprawca na "podwójnym gazie"

Kolizja w Olszówce. Sprawca na
foto: freeimages.com / Marcin Barłowski  

W dniu 26 czerwca  w miejscowości Olszówka gm. Przykona pijany kierowca Opla Zafiry spowodował kolizję i uciekając w miejscowości Przykona stracił panowanie nad samochodem, załapał pobocze  i wpadł w poślizg. Został jednak zatrzymany i odpowie za kierowanie na podwójnym gazie. 

W dniu 26 czerwca 2016 roku po godzinie 18.00 w miejscowości Olszówka kierujący samochodem osobowym marki Opel  Zafira na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania uderzył w samochód marki BMW. Sprawca kolizji nie zatrzymał się i  pojechał dalej,  jednak w miejscowości Przykona stracił panowanie nad samochodem, złapał pobocze i wpadł w poślizg.

reklama

Kierujący samochodem BMW, który cały czas jechał za sprawcą powiadomił policjantów, dzięki temu nie zdołał on zbiec z miejsca zdarzenia. 

Policjanci którzy przyjechali na miejsce zbadali stan trzeźwości kierującego Oplem Zafirą, który miał w wydychanym powietrzu 1,41 mg/dm3, co daje prawie 3 promile alkoholu !!! Do tego w trakcie kontroli policjanci ustalili, że sprawca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty z art. 178A §1 kodeksu karnego. 

reklama

W czasie przesłuchania 34-latek z terenu powiatu tureckiego przyznał się do kierowania  pojazdem w stanie nietrzeźwości i dobrowolnie poddał się karze.

Poza karą za kierowanie w stanie nietrzeźwości został ukarany wysoką grzywną za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień.  

Należy pamiętać, że w przypadku popełnienia przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości grozi :

·         grzywna w wysokości od 10 do 540 stawek dziennych, które w zależności od orzeczenia sądu mogą wynosić od 10 do 2000 złotych, co maksymalnie może dać nawet ponad 1 mln złotych.

·         Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowca ukarany będzie zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Gdy kierowca zostanie zatrzymany w stanie nietrzeźwości po raz drugi sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio.

·        Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys.  złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kara finansowa za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości to min. 10 tys. zł. 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sąd może ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów na okres 15 lat, minimalny okres na jaki zakaz będzie orzekany to 3 lata.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kompletnie pijany chciał ratować kobietę nad...

Kompletnie pijany chciał ratować kobietę nad...

21 lip.
Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

7 czerw.
Na skuterze o poranku z 2,86 promila....

Na skuterze o poranku z 2,86 promila. Nietrzeźwi...

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama