wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Kącik Profilaktyki: Stracili 22 000 zł. Oto efekt oszustwa "na wnuczka"

Kącik Profilaktyki: Stracili 22 000 zł. Oto efekt oszustwa
foto: freeimages.com / Marcin Rolicki  

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Turku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych mieszkańców, we współpracy z lokalnymi mediami postanowiła systematycznie publikować materiały informacyjno-edukacyjne o charakterze profilaktycznym oraz informacje z faktycznych zdarzeń do jakich doszło na terenie kraju. Działanie to ma za zadanie ostrzegać potencjalne ofiary o metodach działania sprawców i wykroczeń, i tym samym ma na celu zapobieganie popełnianiu zdarzeń kryminalnych, które mogą zaistnieć w naszym powiecie. Publikowane zdarzenia są prawdziwe, a postępowania w sprawach prowadzone są przez komendy Policji na terenie całego kraju.

W dniu 8 lipca 2016 roku w Świdwinie nieznany sprawca podając się za funkcjonariusza Policji zadzwonił na numer domowy telefonu stacjonarnego starszego małżeństwa i poinformował, że ich wnuczka spowodowała w czasie jazdy wypadek drogowy z obcokrajowcem. Fałszywy policjant powiedział, że aby prokurator nie stosował tymczasowego aresztowania wobec ich wnuczki należy mu zapłacić 50.000 zł. Pokrzywdzone małżeństwo poinformowało, że w miejscu zamieszkania posiada tylko 22.000 złotych i te właśnie pieniądze przekazali nn mężczyźnie w wieku około 30 lat, blond krótkich włosach, 165 cm wzrostu. Jak się w późniejszym czasie okazało zdarzenie drogowe z udziałem ich wnuczki nie miało miejsca, a zawiadamiający stali się ofiarami oszustwa na ich szkodę.

reklama

Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

asp. Dorota Grzelka – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku  

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Mieszkanka Turku ofiarą oszustów na...

Mieszkanka Turku ofiarą oszustów na ogólnopolskim...

9 kw.
Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw...

Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw dla...

26 lt.
Turkowianie, uważajcie na oszustów!

Turkowianie, uważajcie na oszustów!

25 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama