Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

czwartek 04 czerwca 2020

Christy, Helgi, Karola

reklama

W lasach ogień, a bliżej ludzi... szerszenie

W lasach ogień, a bliżej ludzi... szerszenie - Foto: pl.freeimages.com / clau_suta
Foto: pl.freeimages.com / clau_suta 

Ostatnie dni wakacji były ciepłe i słoneczne, dla młodzieży to najzwyczajniej kolejny powód do zadowolenia, ale inaczej wygląda to z perspektywy pracy strażaków. Bezchmurne niebo, słońce i brak opadów zawsze podwyższają ryzyko powstania pożaru. Wraz z nadchodzącą jesienią coraz częstszym zagrożeniem są również szerszenie. Zaniepokojeni mieszkańcy niejednokrotnie zwracają się z tym problemem do straży.

W poniedziałek, tj. 29 sierpnia w miejscowości Babiak (gm. Tuliszków) powstał pożar poszycia leśnego na powierzchni około 1 ara. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieznaną osobę. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

reklama

Tego samego dnia w miejscowości Dzierzbotki (gm. Kawęczyn) strażacy również gasili poszycie leśne objęte pożarem o powierzchni około 1 ara, powstałym z powodu zaprószenia ognia przez nieznaną osobę. Na miejscu zdarzenia działania prowadzili strażacy z PSP w Turku i strażacy ochotnicy z OSP w Kawęczynie.

Oprócz tego dotkliwym problemem mieszkańców są owady błonkoskrzydłe, w szczególności szerszenie. W poniedziałek strażacy otrzymali zgłoszenie o niechcianym roju szerszeni w budynku mieszkalnym w Turku, podobne zgłoszenia dotyczyły miejscowości Ostrówek (gm. Dobra) i dwukrotnie miejscowości Grzymiszew.

go
Źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w...

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w lasach...

28 maj.
Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W...

Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W nocy...

12 maj.
Uroczysty apel i awanse z okazji Dnia Strażaka...

Uroczysty apel i awanse z okazji Dnia Strażaka w PSP...

5 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama