poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W lasach ogień, a bliżej ludzi... szerszenie

W lasach ogień, a bliżej ludzi... szerszenie - Foto: pl.freeimages.com / clau_suta
Foto: pl.freeimages.com / clau_suta 

Ostatnie dni wakacji były ciepłe i słoneczne, dla młodzieży to najzwyczajniej kolejny powód do zadowolenia, ale inaczej wygląda to z perspektywy pracy strażaków. Bezchmurne niebo, słońce i brak opadów zawsze podwyższają ryzyko powstania pożaru. Wraz z nadchodzącą jesienią coraz częstszym zagrożeniem są również szerszenie. Zaniepokojeni mieszkańcy niejednokrotnie zwracają się z tym problemem do straży.

W poniedziałek, tj. 29 sierpnia w miejscowości Babiak (gm. Tuliszków) powstał pożar poszycia leśnego na powierzchni około 1 ara. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieznaną osobę. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

reklama

Tego samego dnia w miejscowości Dzierzbotki (gm. Kawęczyn) strażacy również gasili poszycie leśne objęte pożarem o powierzchni około 1 ara, powstałym z powodu zaprószenia ognia przez nieznaną osobę. Na miejscu zdarzenia działania prowadzili strażacy z PSP w Turku i strażacy ochotnicy z OSP w Kawęczynie.

Oprócz tego dotkliwym problemem mieszkańców są owady błonkoskrzydłe, w szczególności szerszenie. W poniedziałek strażacy otrzymali zgłoszenie o niechcianym roju szerszeni w budynku mieszkalnym w Turku, podobne zgłoszenia dotyczyły miejscowości Ostrówek (gm. Dobra) i dwukrotnie miejscowości Grzymiszew.

go
Źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

2 wrz.
Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama