piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

49 mandatów, 22 zatrzymane dowody. Na drodze W470 jest bezpieczniej

49 mandatów, 22 zatrzymane dowody. Na drodze W470 jest bezpieczniej - foto: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
foto: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl 

W dniu 12 października br. policjanci z   Komendy Powiatowej Policji w Turku przy udziale policjantów z KWP Poznań, KMP Kalisz, KPP Koło oraz funkcjonariuszy z Urzędu Celnego z Kalisza i Straży Granicznej z Kalisza przeprowadzili powiatowe działania kontrolne na drodze wojewódzkiej nr 470. 

W dniu 12 października od wczesnych godzin rannych policjanci z naszej komendy przygotowali i przeprowadzili działania na drodze wojewódzkiej W470 prowadzącej z Kalisza do Kościelca. W działaniach wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Kaliszu i Straży Granicznej w Kaliszu.

reklama

Działania ukierunkowane były na zwalczanie agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego, przekraczanie prędkości w obszarach zabudowanych, aby ograniczyć ilość zdarzeń drogowych, w szczególności tragicznych wypadków drogowych. Przy okazji prowadzono działania  "Bus i Truck", których celem  jest dyscyplinowanie kierujących pojazdami, poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego i międzynarodowego osób i rzeczy. Policjanci szczególną uwagę zwracają jednakże na osoby które przewożą dzieci oraz młodzież. Podczas działań kontroluje się między innymi ilość osób przewożonych autobusami, stan techniczny pojazdu a także przestrzeganie przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku.

W sumie w akcji uczestniczyło około 20 funkcjonariuszy. W czasie kilkugodzinnej akcji skontrolowano 175 pojazdów, w tym 105 busów, 30 samochodów osobowych. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym funkcjonariusze wystawili 49 mandatów karnych, zatrzymali 22 dowody rejestracyjne, zatrzymali 1 prawo jazdy.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kolejne zatrzymane prawa jazdy za nadmierną...

Kolejne zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość...

30 sierp.
500 zł mandatu, 10 pkt i utrata prawa jazdy....

500 zł mandatu, 10 pkt i utrata prawa jazdy....

20 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama