sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Kierowcy dostali 107 mandatów, a oddali 5 praw jazdy i 28 dowodów rejestracyjnych

Kierowcy dostali 107 mandatów, a oddali 5 praw jazdy i 28 dowodów rejestracyjnych  - foto: www.turek.policja.gov.pl
foto: www.turek.policja.gov.pl 

15 grudnia  br. policjanci z   Komendy Powiatowej Policji w Turku przy udziale policjantów z KWP Poznań, KMP Kalisz, KPP Koło oraz funkcjonariuszy z Urzędu Celnego z Kalisza i Inspekcji Transportu Drogowego z Konina przeprowadzili powiatowe działania kontrolne na drodze krajowej K-72 i drodze wojewódzkiej nr 470. 

W dniu 15 grudnia br.  policjanci z naszej komendy przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe na drodze krajowej K-72 i drodze wojewódzkiej W470 prowadzącej z Kalisza do Kościelca. W działaniach wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Kaliszu i Straży Granicznej w Kaliszu.

reklama

Przeprowadzone działania skierowane były na zwalczanie agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali uwagę na osoby przekraczające prędkość  w obszarach zabudowanych, nieprawidłowo wyprzedzających. Szczególnym nadzorem objęto drogę krajową nr 72, gdzie mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez użytkowników ruchu drogowego, które mogą ograniczyć ilość zdarzeń drogowych, w szczególności tragicznych wypadków drogowych.

W sumie w akcji uczestniczyło  36 funkcjonariuszy. W czasie kilkugodzinnej akcji skontrolowano 223 pojazdy, w tym 46 busów, 161 samochodów osobowych. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym funkcjonariusze wystawili 107 mandatów karnych, zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych i zatrzymali 5 praw jazdy. 

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Przekroczył prędkość o 63km/h w terenie...

Przekroczył prędkość o 63km/h w terenie zabudowanym....

12 lip.
Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.
Nielegalna jazda po lesie

Nielegalna jazda po lesie "nagrodzona" mandatami....

31 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama