piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Słodków: Pożar w świetlicy. Butla z gazem i kuchenka stały się źródłem ognia

Słodków: Pożar w świetlicy. Butla z gazem i kuchenka stały się źródłem ognia
 

Los bywa przekorny i okrutny. Przekonali się o tym druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Słodkowie. W piątek 5 maja, dzień do święcie św. Floriana, płomienie pojawiły się w użytkowanej przez strażaków świetlicy. By pomóc w opanowaniu sytuacji i ocenić straty, na miejscu zdarzenia zjawili się m.in. prezes zarządu Gminnego Związku OSP Wacław Szajrych, wójt Karol Mikołajczyk, czy też komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Dariusz Stasiak.

Wybite szyby w oknie, leżące przy ogrodzeniu spalone wyposażenie pomieszczenia kuchennego, roztrzęsione kobiety – tak w piątkowy poranek wyglądała sytuacja na terenie posesji, na której znajduje się świetlica wiejska w Słodkowie. Jak wskazali nam strażacy, w budynku trwały przygotowania do okolicznościowej imprezy. Zostały one w sposób drastyczny przerwane przez pojawienie się płomieni.

reklama

Do pożaru w świetlicy, będącej zarazem remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Słodkowie, doszło ok. godz. 8:00. W akcji gaszenia wzięli udział strażacy KP PSP w Turku, a także druhowie z terenu gminy Turek. Sytuację udało się opanować i ogień nie rozprzestrzenił się z kuchni na pozostałą część świetlicy. Reszta budynku została po prostu zadymiona. Butle z gazem usunięto z budynku i schłodzono je wodą. Z pomieszczenia kuchennego usunięto też spaloną kuchenkę i pozostałe, zniszczone przez płomienie wyposażenie.

Oprócz strażaków w Słodkowie zjawili się też policjanci, przybył także Zespół Ratownictwa Medycznego z turkowskiego szpitala. Jak udało nam się dowiedzieć, w wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, która doznała oparzeń ciała.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.
Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego....

Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego. Trzy...

29-09-2020
W Słodkowie

W Słodkowie "wylądował" Peugeotem w stawie. Nikomu...

29-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama