czwartek 16 lipca 2020

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Były narkotyki, "dilerki", nawet waga. Mieszkańcy Turku, Brudzewa i Rudy Ślaskiej zostali zatrzymani

Były narkotyki,
foto: materiały operacyjne KPP w Turku 

Dzielnicowi z Turku zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie 0,84 grama środków odurzających. Dzięki podjętej obserwacji i dalszym działaniom zatrzymali trzy inne osoby, które posiadały ponad 12 gram narkotyków. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za posiadanie i udzielanie środków odurzających.

W dniu 18 czerwca w godzinach wieczornych dzielnicowi podjęli obserwację dziwnie zachowującego się mężczyzny, który  wyszedł z samochodu marki Opel Vectra. W trakcie podjętych czynności przy 33-latku ujawniono 0,84 grama suszu roślinnego. Dzięki dalszym działaniom policjantów i przeszukaniu samochodu marki Opel Vectra dzielnicowi ujawnili w sumie 12,87 gram suszu roślinnego, wagę elektroniczną oraz 66 sztuk tzw. dilerek.

reklama

Zatrzymani mężczyźni, to 31-letni mieszkaniec Turku, 33-letni mieszkaniec Brudzewa oraz 40-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia i zostali przesłuchani. Dwóch z nich usłyszało zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani za  posiadanie narkotyków. Dodatkowo  31-latek usłyszał zarzuty za udzielanie środków odurzających innej osobie. Wobec tego mężczyzny Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Według obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za udzielenie innej osobie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

29 maj.
Odurzony 31-latek bez prawa jazdy zatrzymany z...

Odurzony 31-latek bez prawa jazdy zatrzymany z...

14 maj.
Mieszkaniec powiatu zatrzymany z narkotykami....

Mieszkaniec powiatu zatrzymany z narkotykami....

30 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama