środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kuny: Baba płonęła przed remizą, a on miał 1,4 promila. 34-latek usłyszał już zarzuty

Kuny: Baba płonęła przed remizą, a on miał 1,4 promila. 34-latek usłyszał już zarzuty
 

Spędzenie dożynkowej niedzieli pod wpływem alkoholu to nic strasznego. Wszakże charakter święta plonów jest taki, a nie inny. Niestety, gdy nasze zachowanie powoduje straty materialne, gdy wybucha pożar, to żart się kończą. Tak było właśnie podczas dożynek w Kunach w gminie Władysławów. Na szczęście strażacy ugasili płonącą słomianą babę, a policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie całego zamieszania.

Gwoli przypomnienia – w niedzielę 20 sierpnia w Kunach odbyły się tegoroczne dożynki gminy Władysławów. Uroczystość została zakłócona przez niespodziewany pożar. Paliła się potężna „baba”, wykonana ze słomianych beli. Dzięki szybkiej reakcji druhów płomienie nie strawiły pojazdów, zaparkowanych nieopodal dożynkowej dekoracji.

Jak podaje KPP w Turku, działania funkcjonariuszy poskutkowały zatrzymaniem 34-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna był pijany – miał ponad 1,4 promila. Zdaniem policjantów, to właśnie 34-latek, poprzez podpalenie słomy, doprowadził do uszkodzenia znaku drogowego i dwóch aut, które uległy częściowemu opaleniu karoserii. Wciąż trwają czynności wyjaśniające. W tym momencie wartośc strat szacuje się na ok. 2 000 zł, ale zapewne ta kwota wzrośnie.

reklama

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama