czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Akcja Znicz 2017 trwa

Akcja Znicz 2017 trwa
 

Dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na drogach i wzmożonych działań Policji. 27 października policjanci rozpoczęli intensywne działania związane z akcją „Znicz 2017". Jak co roku apelujemy do Państwa o rozsądek na drodze, dostosowanie prędkości do panujących, często trudnych warunków atmosferycznych. Prosimy też kierowców o szczególną ostrożność przejeżdżając w okolicach cmentarzy.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku w okresie od 27 października do 2 listopada br.  przeprowadzą szereg działań w ramach prowadzonej akcji „Znicz 2017". Ich celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby swoich bliskich. W okolice nekropoli zostanie skierowana większa liczba funkcjonariuszy. Policjanci zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, trzeźwość kierujących, właściwe używanie świateł zewnętrznych w pojazdach oraz obowiązek używania przez pieszych odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.  Będą także pomocni w trakcie dojazdów i wyjazdów z parkingów przy cmentarzach.  Jednak prowadzone działania prewencyjne nie zwalniają nikogo z zachowania czujności. Nasze roztargnienie lub nieuwaga, może zostać  wykorzystana przez złodzieja lub włamywacza.

reklama

Aby temu zapobiec mamy dla Państwa kilka rad, które mogą uchronić samych Państwa jak też Wasze mienie:

- pamiętajmy, aby przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie, dom (pozamykać drzwi i okna, włączyć instalację alarmową, powierzyć pieczę nad swoją nieruchomością sąsiadowi)
- w trakcie podróży na cmentarz pozostawmy swój pojazd na parkingach, które są nadzorowane, w miarę możliwości korzystajmy z komunikacji publicznej
- w trakcie wizyty na cmentarzu pamiętajmy, aby nie zbierać dużej ilości pieniędzy, niepotrzebnych w tym momencie dokumentów, które mogą stać się łupem kieszonkowców
- pamiętajmy też o tym, aby w samochodach, które pozostawimy bez właściwego nadzory w rejonie cmentarza nie zostawiać cennych przedmiotów, torebek, telefonów komórkowych, które to przedmioty są łakomym kąskiem dla złodziei.

W tym szczególnym okresie, jakim jest Święto Zmarłych nie zapominajmy również o rozważnym i rozsądnym korzystaniu z dróg:

- pamiętajmy o tym, aby wybierając się w podróż być wypoczętym a trasę pokonywać etapami.
- Zapinajmy pasy bezpieczeństwa, dopilnujmy, aby pasy zapieli wszyscy pasażerowie
- zachowajmy szczególna ostrożność w rejonie cmentarzy i wszędzie tam gdzie występuje zwiększone natężenie ruchu pieszych
- nie jeźdźmy na pamięć szczególnie w rejonie nekropolii, stosujmy się do obowiązującego oznakowania
- stosujmy się do poleceń policjanta kierującego ruchem, pamiętajmy, że jego polecenia są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych.
- pozostawiajmy pojazdy  na wyznaczonych parkingach

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach zatłoczonych czyli przy stoiskach z kwiatami i zniczami, w autobusach i na samym cmentarzu. W Dniu Wszystkich Świętych zwiększa się liczba drobnych kradzieży dokonywanych przez kieszonkowców. Na cmentarzu i jego okolicach


- w miarę możliwości unikaj tłoku,
- nie pozostawiaj choćby na chwilę na grobie lub obok - torebki lub saszetki - może to przyczynić się do szybkiej ich kradzieży,
- dokumenty oraz klucze włóż do wewnętrznej kieszeni płaszcza
- kupując kwiaty lub znicze nie pokazuj ile masz pieniędzy w portfelu i gdzie trzymasz karty płatnicze.

reklama

Komunikat o zmianie organizacji ruchu  
 
W okresie od 31 października do 2 listopada 2017 roku w trakcie prowadzonych działań „ZNICZ 2017” w okolicy cmentarza w Turku ustanowiony zostanie zakaz zatrzymywania się  po prawej stronie Alei Jana Pawła II/ jadąc w kierunku Koła/, na odcinku od skrzyżowania z ul. Rubinową do ul. Chopina.


Zakazy zatrzymywania zostaną ustanowione również na drogach w okolicach cmentarzy w miejscowościach Tuliszków, Grzymiszew, Głuchów, Milejów,  Russocice.

W Turku na skrzyżowaniu prowadzącym do cmentarza, czyli skrzyżowaniu ul. JanaPawła II oraz ul. Chopina czasowo będzie wyłączona sygnalizacja świetlna w momentach największego  nasilenia ruchu. W tym czasie  ruchem kierować będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

Prosimy Państwa o wielką cierpliwości, wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu oraz dla policjantów, którzy w tych dniach będą pełnić służbę. Funkcjonariusze, którzy będą kierować ruchem zrobią wszystko aby byli Państwo bezpieczni i ruch odbywał się płynnie. 

W dniu 31 października w godz. 18.00-22.00 oraz w dniu 1 listopada  w godz. 8.00-22.00 obowiązywać będzie  zakaz ruchu pojazdów ciężarowych  i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Prosimy wszystkich pieszych oraz kierowców o dużą rozwagę oraz ostrożność w trakcie podróży na groby swoich bliskich.  

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zniknęły Ci stroiki lub kwiaty z grobu?...

Zniknęły Ci stroiki lub kwiaty z grobu? Przejrzyj te...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama