sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Kącik profilaktyki: Oszustwo na policjanta

Kącik profilaktyki: Oszustwo na policjanta - foto: freeimages.com / Marcin Rolicki
foto: freeimages.com / Marcin Rolicki  

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Turku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych mieszkańców, we współpracy z lokalnymi mediami postanowiła systematycznie publikować materiały informacyjno-edukacyjne o charakterze profilaktycznym oraz informacje z faktycznych zdarzeń do jakich doszło na terenie kraju. Działanie to ma za zadanie ostrzegać potencjalne ofiary o metodach działania sprawców i wykroczeń, i tym samym ma na celu zapobieganie popełnianiu zdarzeń kryminalnych, które mogą zaistnieć w naszym powiecie. Publikowane zdarzenia są prawdziwe, a postępowania w sprawach prowadzone są przez komendy Policji na terenie całego kraju.

W dniu 5 lutego 2018 roku na terenie województwa wielkopolskiego nieznany sprawca podając się za zięcia ofiary zadzwonił na telefon stacjonarny starszego mężczyzny i poinformował, że miał wypadek drogowy na terenie Niemiec. Jadąc
z nadmierną prędkością potrącił kobietę, która w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. W związku z tym potrzebuje dużej ilości pieniędzy dla rodziny ofiary, a na potwierdzenie tych słów podał do słuchawki niemieckiego policjanta. Fałszywy policjant oznajmił, że aby prokurator nie stosował tymczasowego aresztowania wobec jego zięcia należy mu zapłacić jak największą kwotę pieniędzy. Pokrzywdzony powiedział, że pieniądze musi wypłacić z banku i dopiero wtedy będzie mógł je przekazać. Umówiono się, że pieniądze zostaną przekazane kurierowi - kobiecie która przyjdzie pod adres domowy. Jak się w późniejszym czasie okazało zdarzenie drogowe z udziałem jego zięcia nie miało miejsca, a zawiadamiający stał się ofiarą oszustwa, tracąc wszystkie oszczędności swojego życia w kwocie 170 tysięcy złotych, 2 tysięcy euro, 200 dolarów.

reklama

Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

NUMER TELEFONU 997 LUB 112

asp. Dorota Grzelka – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku  

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Żdżary: Uderzył autem w znak i drzewo. 27-latek...

Żdżary: Uderzył autem w znak i drzewo. 27-latek...

10 sierp.
Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad

Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad

9 sierp.
Turek: Policjanci poszukują osób, którym...

Turek: Policjanci poszukują osób, którym uszkodzono...

25 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama