niedziela 26 maja 2019

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Krępa: Wiózł w BMW 10 kg amfetaminy, wartej 400 000 zł

Krępa: Wiózł w BMW 10 kg amfetaminy, wartej 400 000 zł - foto: materiały operacyjne KPP w Turku
foto: materiały operacyjne KPP w Turku 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali samochód BMW X5, w którym znaleźli ponad 10 kg narkotyków. Po badaniu okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna który przewoził narkotyki został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

30 marca br.  w miejscowości Krępa gm. Tuliszków policjanci z Turku zatrzymali samochód BMW X5. Wewnątrz samochodu policjanci ujawnili ponad 10 kg amfetaminy. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 400 tysięcy złotych.

reklama

Kierujący samochodem 39-latek został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wymieniony przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku, Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu  na czas trzech miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Zatrzymany mężczyzna pochodzi z terenu powiatu tureckiego, w ostatnim czasie mieszkał poza granicami naszego powiatu i był uprzednio karany z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dwóch 26-latków złapanych z narkotykami. Wpadli...

Dwóch 26-latków złapanych z narkotykami. Wpadli...

28 mrz.
Wideo: Nielegalna wytwórnia

Wideo: Nielegalna wytwórnia "Medycznej Marihuany"...

13 mrz.
Przewoził amfetaminę i marihuanę, teraz grożą...

Przewoził amfetaminę i marihuanę, teraz grożą mu 3 lata

7 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama