poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Wideo: Sukces naszych funkcjonariuszy w konkursie "Policjant Ruchu Drogowego"

Wideo: Sukces naszych funkcjonariuszy w konkursie
 

Policjanci Ruchu Drogowego z Turku zajęli drużynowo pierwsze miejsce w eliminacjach do wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2018”. W konkursie rywalizowali policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z Turku, Konina, Słupcy i Koła. Indywidualnie pierwsze miejsce zajął sierż.sztab. Dominik Mąka z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Funkcjonariusze rywalizowali w jeździe samochodem, motocyklem, na strzelnicy i w ręcznym kierowaniu ruchem.

W tym roku gospodarzem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Koninie. Do między powiatowego etapu konkursu, który odbył się w dniu 17 maj br. stanęło 15 policjantów z powiatów tureckiego, słupeckiego, kolskiego i konińskiego. Turecką komendę reprezentowali asp. Piotr Biadasiewicz, mł. asp. Radosław Krzyżanowski oraz sierż.sztab. Dominik Mąka.

reklama

Wczorajsze zmagania rozpoczęły losowanie numerów startowych, a za chwilę wszyscy przejechali na strzelnicę w Potaźnikach, gdzie mundurowi strzelali ze swojej broni służbowej. Następnie kolumna radiowozów przejechała w okolice skrzyżowania ulic Kleczewskiej i Aleje 1 maja. Tam właśnie odbył się kolejny etap – kierowanie ruchem. O ile policjanci nie mają problemów z tym zagadnieniem, to okazuje się, że kierowcy już tak. Wielu z nich nie wie jak zachować się kiedy na skrzyżowaniu stoi policjant i nie wiedzą co oznaczają wydawane przez niego sygnały i polecenia.

Kolejne etapy konkursu odbyły się na parkingu „Galerii nad jeziorem”. Tam policjanci mogli wykazać się umiejętnościami sprawnościowej jazdy samochodem i motocyklem. Po zakończeniu zmagań rozpoczęło się liczenie punktów. Wyłoniono najlepszego policjanta w każdej konkurencji. Najlepszym strzelcem okazał się sierż. szt. Andrzej Wrotecki z KPP w Słupcy, w konkurencji kierowania ruchem najlepiej radził sobie asp. Radosław Krzyżanowski z KPP w Turku, samochodem tor najsprawniej pokonał mł. asp. Sebastian Wojtczak z KPP w Kole, a mistrzem kierownicy motocykla został asp. Tomasz Minichowski z KMP w Koninie.

reklama

Policjanci z naszej komendy zajęli drużynowo I miejsce i otrzymali nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a był to alkotest do wstępnego pomiaru trzeźwości. W klasyfikacji ogólnej I miejsce na podium zajął sierż. szt. Dominik Mąka z KPP w Turku. Na kolejnych stopniach stanęli: mł. asp. Sebastian Wojtczak z KPP w Kole oraz sierż. szt. Dawid Woziński z KMP w Koninie. Na szczeblu wojewódzkim każdą z komend będzie reprezentował policjant, który uzyskał największą ilość punktów.

Do kolejnego wojewódzkiego etapu zakwalifikował się sierż.sztab. Dominik Mąka. Życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich  w trakcie których, będzie on reprezentował turecką drogówkę.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl / KMP w Koninie

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Żdżary: Uderzył autem w znak i drzewo. 27-latek...

Żdżary: Uderzył autem w znak i drzewo. 27-latek...

10 sierp.
Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad

Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad

9 sierp.
Turek: Policjanci poszukują osób, którym...

Turek: Policjanci poszukują osób, którym uszkodzono...

25 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama