czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Wideo: Akcja poszukiwania 50-letniego mężczyzny w zbiorniku w Russocicach trwa

Wideo: Akcja poszukiwania 50-letniego mężczyzny w zbiorniku w Russocicach trwa
 

Od soboty, 28 lipca, trwają poszukiwania 50-letniego mężczyzny, który zaginął w nowo powstającym zbiorniku w Russocicach (gm. Władysławów). Według świadka mężczyzna miał wejść do wody i utopić się.

Na obszarze zalewanej „Odkrywki Władysławów”, w miejscowości Russocice, obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli, a także zakaz wstępu. Znane są jednak przypadki zażywania kąpieli przez okolicznych mieszkańców. Podobnie było w minioną sobotę, w godzinach popołudniowych, gdy nad zbiornik przybyły dwie osoby: zaginiony 50-latek i jego partnerka. Mężczyzna wszedł do wody, a następnie zaczął się topić, nie mogąc złapać tchu.

reklama

Pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły jednostki OSP Natalia oraz OSP Władysławów, a także sekcja ratownictwa wodnego PSP Turek, które natychmiast rozpoczęły poszukiwania mężczyzny. Na miejsce przybyła także sekcja wodna z Konina.

Dziś na miejscu, od godzin porannych, pracują jednostki ratownictwa wodnego z Konina i z Poznania. W akcji poszukiwawczej biorą udział płetwonurkowie, którzy bezpośrednio przez radio informują o swoich poczynaniach. Wykorzystywane są także specjalistyczne sonary do badania dna zbiornika. Strażacy przeszukują także teren wokół zbiornika wodnego. W przypadku niepowodzenia strażacy planują poszukiwania do godziny 22:00.

MS

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zaginęła Sandra Polewska. Rodzina prosi o pomoc!

Zaginęła Sandra Polewska. Rodzina prosi o pomoc!

18 list.
Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we...

Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we...

8 sierp.
Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja...

Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja poszukiwawcza

7 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama