piątek 23 lipca 2021

Sławy, Sławosza, Żelisławy

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Akcja poszukiwania 50-letniego mężczyzny w zbiorniku w Russocicach trwa

Wideo: Akcja poszukiwania 50-letniego mężczyzny w zbiorniku w Russocicach trwa
 

Od soboty, 28 lipca, trwają poszukiwania 50-letniego mężczyzny, który zaginął w nowo powstającym zbiorniku w Russocicach (gm. Władysławów). Według świadka mężczyzna miał wejść do wody i utopić się.

Na obszarze zalewanej „Odkrywki Władysławów”, w miejscowości Russocice, obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli, a także zakaz wstępu. Znane są jednak przypadki zażywania kąpieli przez okolicznych mieszkańców. Podobnie było w minioną sobotę, w godzinach popołudniowych, gdy nad zbiornik przybyły dwie osoby: zaginiony 50-latek i jego partnerka. Mężczyzna wszedł do wody, a następnie zaczął się topić, nie mogąc złapać tchu.

reklama

Pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły jednostki OSP Natalia oraz OSP Władysławów, a także sekcja ratownictwa wodnego PSP Turek, które natychmiast rozpoczęły poszukiwania mężczyzny. Na miejsce przybyła także sekcja wodna z Konina.

Dziś na miejscu, od godzin porannych, pracują jednostki ratownictwa wodnego z Konina i z Poznania. W akcji poszukiwawczej biorą udział płetwonurkowie, którzy bezpośrednio przez radio informują o swoich poczynaniach. Wykorzystywane są także specjalistyczne sonary do badania dna zbiornika. Strażacy przeszukują także teren wokół zbiornika wodnego. W przypadku niepowodzenia strażacy planują poszukiwania do godziny 22:00.

MS

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Trwają poszukiwania 38-letniego mieszkańca...

Trwają poszukiwania 38-letniego mieszkańca Kawęczyna

22 maj.
Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa...

Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa Koloni....

21-05-2020
Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona....

Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona. Utonął...

15-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama