piątek 14 grudnia 2018

Alfreda, Izydora, Zoriny

reklama

33-latek odpowie za usiłowanie rozboju, włamanie, uszkodzenie ciała i groźby

33-latek odpowie za usiłowanie rozboju, włamanie, uszkodzenie ciała i groźby
 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o popełnienie kilku poważnych przestępstw. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za czyn których się dopuścił grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze 33-letni mieszkaniec Turku 7 listopada br. dokonał uszkodzenia ciała u 65-letniego mężczyzny. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany znalazł się w szpitalu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 33-latek w październiku br. kilkakrotnie groził poszkodowanemu pozbawieniem życia.

reklama

Natomiast 8 listopada br. ten sam 33-letni mężczyzna wyłamał futrynę i włamał się do mieszkania swojego sąsiada skąd ukradł telefon Samsung oraz radioodtwarzacz Sony. Policjanci skradzione mienie odzyskali w całości.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na sumieniu inne poważne przestępstwo. W dniu 7 listopada br. na jednej z ulic w Turku usiłował dokonać rozboju. Zażądał od innego mężczyzny wydania papierosów, a po odmowie, uderzył go w twarz powodując poważne obrażenia.

Policjanci zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili w sumie 5 zarzutów, tj. usiłowania rozboju, włamania, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do części zarzucanych mu czynów. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Z uwagi na to będzie odpowiadał za działanie w warunkach recydywy, za co grozi mu nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

reklama

Mężczyzna został odizolowany i najbliższe czas spędzi w areszcie. Sąd Rejonowy w Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Turek / turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
33-latek odpowie za usiłowanie rozboju, włamanie, uszkodzenie ciała i groźby

Podobne artykuły

Kącik profilaktyki: Uważajmy na kieszonkowców!...

Kącik profilaktyki: Uważajmy na kieszonkowców!...

30 list.
Pędził 121 km/h w terenie zabudowanym....

Pędził 121 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci...

27 list.
Kącik profilaktyki:

Kącik profilaktyki: "Nie świecę po oczach" - kolejna...

26 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama