sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek - foto: kpt. A. Walczak / turek.psp.wlkp.pl
foto: kpt. A. Walczak / turek.psp.wlkp.pl 

 sobotę 17 listopada 2018r. w siedzibie KP PSP w Turku odbyła się oprawa tureckiego plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.  Pluton ten został utworzony w oparciu o siły i środki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali Pańskich, Kowali Księżych oraz Przykony.  Głównym zadaniem plutonu jest realizacja standardowych działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie podstawowym poza obszarem chronionym powiatu macierzystego.

Spotkanie podzielono na dwa etapy. W pierwszej części spotkania przedstawiono uczestnikom  skład plutonu, jego wyposażenia sprzętowe, zakres zadań przewidzianych do wykonywania w ramach plutonu oraz zasady dysponowania. W części tej przedstawiono także zagadnienia związane z profilaktyką zdrowotną strażaków w trakcie prowadzenia działań ratowniczych oraz podzielono się wnioskami z uczestnictwa w tegorocznych warsztatach mieszkaniówka.

reklama

W drugiej części spotkania realizowano zadanie polegające na dostarczeniu wody na znaczną odległość z zachowaniem wymaganego wydatku wodnego w konfiguracji przewidzianej dla plutonu ratowniczego. Wyciągnięte wnioski pozwolą na doskonalenie przygotowania praktycznego ratowników plutonu oraz doposażanie sprzętowe. Ćwiczenia plutonu będą kontynuowane w roku przyszłym.

źródło: PSP Turek/ turek.psp.wlkp.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek - foto: kpt. A. Walczak / turek.psp.wlkp.pl

Podobne artykuły

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

8 lip.
Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
Ćwiczenia strażaków we współpracy z...

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama