czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek - foto: kpt. A. Walczak / turek.psp.wlkp.pl
foto: kpt. A. Walczak / turek.psp.wlkp.pl 

 sobotę 17 listopada 2018r. w siedzibie KP PSP w Turku odbyła się oprawa tureckiego plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.  Pluton ten został utworzony w oparciu o siły i środki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali Pańskich, Kowali Księżych oraz Przykony.  Głównym zadaniem plutonu jest realizacja standardowych działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie podstawowym poza obszarem chronionym powiatu macierzystego.

Spotkanie podzielono na dwa etapy. W pierwszej części spotkania przedstawiono uczestnikom  skład plutonu, jego wyposażenia sprzętowe, zakres zadań przewidzianych do wykonywania w ramach plutonu oraz zasady dysponowania. W części tej przedstawiono także zagadnienia związane z profilaktyką zdrowotną strażaków w trakcie prowadzenia działań ratowniczych oraz podzielono się wnioskami z uczestnictwa w tegorocznych warsztatach mieszkaniówka.

reklama

W drugiej części spotkania realizowano zadanie polegające na dostarczeniu wody na znaczną odległość z zachowaniem wymaganego wydatku wodnego w konfiguracji przewidzianej dla plutonu ratowniczego. Wyciągnięte wnioski pozwolą na doskonalenie przygotowania praktycznego ratowników plutonu oraz doposażanie sprzętowe. Ćwiczenia plutonu będą kontynuowane w roku przyszłym.

źródło: PSP Turek/ turek.psp.wlkp.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek - foto: kpt. A. Walczak / turek.psp.wlkp.pl

Podobne artykuły

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

5 grudz.
Pożar na Jedwabniczej, jedna osoba poszkodowana

Pożar na Jedwabniczej, jedna osoba poszkodowana

19 list.
Wideo: Dostawczy Renault Kangoo wypadł z drogi...

Wideo: Dostawczy Renault Kangoo wypadł z drogi w...

24 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama