czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Pędził 121 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci kontrolują prędkość w mieście i powiecie

Pędził 121 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci kontrolują prędkość w mieście i powiecie
 

Policjanci zatrzymali do kontroli trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Przez najbliższe trzy miesiące nie będą mogli kierować pojazdami. Dodatkowo zostali ukarani mandatami, a na ich koncie zapisano po 10 punktów karnych.

W dniu 18 listopada br. w miejscowości Słodków funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował samochodem marki Honda CRV. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje organicznie do 40 km/h.

reklama

Tego samego dnia, także w Słodkowie policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Renault Laguna, który przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Natomiast w dniu 19 listopada br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku w miejscowości Boleszczyn zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. Mężczyzna poruszał się z prędkością 121 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Trzem kierującym policjanci zatrzymali na 3 miesiące dokumenty prawa jazdy i ukarali wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi.

reklama

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kącik profilaktyki: Uważajmy na kieszonkowców!...

Kącik profilaktyki: Uważajmy na kieszonkowców!...

30 list.
Kącik profilaktyki:

Kącik profilaktyki: "Nie świecę po oczach" - kolejna...

26 list.
33-latek odpowie za usiłowanie rozboju,...

33-latek odpowie za usiłowanie rozboju, włamanie,...

14 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama