sobota 24 sierpnia 2019

Bartosza, Jerzego, Maliny

reklama

Pędził 121 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci kontrolują prędkość w mieście i powiecie

Pędził 121 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci kontrolują prędkość w mieście i powiecie
 

Policjanci zatrzymali do kontroli trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Przez najbliższe trzy miesiące nie będą mogli kierować pojazdami. Dodatkowo zostali ukarani mandatami, a na ich koncie zapisano po 10 punktów karnych.

W dniu 18 listopada br. w miejscowości Słodków funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował samochodem marki Honda CRV. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje organicznie do 40 km/h.

reklama

Tego samego dnia, także w Słodkowie policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Renault Laguna, który przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Natomiast w dniu 19 listopada br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku w miejscowości Boleszczyn zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. Mężczyzna poruszał się z prędkością 121 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Trzem kierującym policjanci zatrzymali na 3 miesiące dokumenty prawa jazdy i ukarali wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi.

reklama

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

62 mandaty to efekt wczorajszych działań grupy...

62 mandaty to efekt wczorajszych działań grupy SPEED...

z wczoraj
Nielegalna uprawa marihuany w gminie Tuliszków...

Nielegalna uprawa marihuany w gminie Tuliszków...

22 sierp.
Policyjna akcja

Policyjna akcja "Bezpieczny weekend- sierpniowy...

14 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama