czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek
 

W listopadzie Komenda Powiatowa PSP w Turku pozyskała mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Symulator stał się częścią wyposażenia Sali edukacyjnej „Ognik”.

Symulator wygląda jak makieta domu rodzinnego i jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym w obszarze prewencji społecznej. Symulator wykonany przez firmę MLabs Sp. z o.o. z Poznania  w skali 1:12, jego sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, przy pomocy której możliwe jest symulowanie wielu scenariuszy pożarowych w przygotowanych pomieszczeniach budynku: np. zapalenie się oleju na patelni w kuchni, pożar w kotłowni czy też zapalenie się choinki. Zadymianie pomieszczeń, płomienie symulowane czerwonymi diodami oraz efekty dźwiękowe bardzo realistycznie symulują prawdziwy pożar.

reklama

Nowe narzędzie edukacyjne  będzie wykorzystywane przez Komendę Powiatową PSP w Turku do edukacji dzieci podczas zajęć lekcyjnych w Sali „Ognik” związanych z profilaktyką i prewencją pożarową.

Zakup symulatora został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Turku.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Podobne artykuły

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w PSP Turek

20 list.
Pożar na Jedwabniczej, jedna osoba poszkodowana

Pożar na Jedwabniczej, jedna osoba poszkodowana

19 list.
Wideo: Dostawczy Renault Kangoo wypadł z drogi...

Wideo: Dostawczy Renault Kangoo wypadł z drogi w...

24 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama