środa 20 luty 2019

Anety, Lecha, Leona

reklama

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek
 

W listopadzie Komenda Powiatowa PSP w Turku pozyskała mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Symulator stał się częścią wyposażenia Sali edukacyjnej „Ognik”.

Symulator wygląda jak makieta domu rodzinnego i jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym w obszarze prewencji społecznej. Symulator wykonany przez firmę MLabs Sp. z o.o. z Poznania  w skali 1:12, jego sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, przy pomocy której możliwe jest symulowanie wielu scenariuszy pożarowych w przygotowanych pomieszczeniach budynku: np. zapalenie się oleju na patelni w kuchni, pożar w kotłowni czy też zapalenie się choinki. Zadymianie pomieszczeń, płomienie symulowane czerwonymi diodami oraz efekty dźwiękowe bardzo realistycznie symulują prawdziwy pożar.

reklama

Nowe narzędzie edukacyjne  będzie wykorzystywane przez Komendę Powiatową PSP w Turku do edukacji dzieci podczas zajęć lekcyjnych w Sali „Ognik” związanych z profilaktyką i prewencją pożarową.

Zakup symulatora został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Turku.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Podobne artykuły

OSP Piekary włączone do Krajowego Systemu...

OSP Piekary włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo...

13 lt.
Bezpieczne ferie z Państwową Strażą Pożarną w...

Bezpieczne ferie z Państwową Strażą Pożarną w Turku

15 st.
Pożar kotłowni w Strachocicach gasiło 7...

Pożar kotłowni w Strachocicach gasiło 7 zastępów...

30-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama