poniedziałek 17 czerwca 2019

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

16-latka bez uprawnień pędziła ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

16-latka bez uprawnień pędziła ponad 100 km/h w terenie zabudowanym
 

10 grudnia br. na ul. Kaliskiej w Turku policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którego 16-letnia kierująca znacznie przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Do tego kierowała bez wymaganych uprawnień. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie Rejonowym w Turku.

W dniu 10 grudnia br. w godzinach wieczornych na ul. Kaliskiej w Turku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki VW, którego kierująca jechała z prędkością 103 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W czasie kontroli okazało się, że kierująca, to 16-letnia mieszkanka naszego powiatu. Kierująca posiadała uprawnienia kategorii B1, które nie uprawniają do kierowania samochodem tego typu.

reklama

Nieletnia trafiła pod opiekę ojca, a sprawą zajmie się teraz Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Turku. 

Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Każdy, kto kieruje samochodem bez uprawnień, stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Kierowanie samochodem bez uprawnień na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu stanowi wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości 500 zł (dotyczy to osób, które ukończyły 17 rok życia). 

reklama

źródło:KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Posiadał 10 kg amfetaminy! Teraz...

Wideo: Posiadał 10 kg amfetaminy! Teraz posiedzi 10...

11 czerw.
Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów

Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów

10 czerw.
Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Ciemieniu....

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Ciemieniu. Jedna...

30 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama