sobota 16 luty 2019

Danuty, Daniela, Juliany

reklama

Podsumowanie akcji "Prędkość - zero tolerancji"

Podsumowanie akcji
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku podsumowali działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. W dniach 21-24 stycznia br. na terenie całego województwa wielkopolskiego trwały działania w trakcie których policjanci na terenie powiatu tureckiego kontrolowali pojazdy.

Wzmożone działania, które przeprowadzono w dniach 21-24 stycznia br. miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

reklama

Efektem czterodniowej pracy policjantów ruchu drogowego było skontrolowanie ogółem 174 pojazdów.

W trakcie działań policjanci ujawnili 116 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego aż 80 osób kierujących pojazdami przekroczyło dopuszczalną prędkość.

Policjanci zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.

reklama

Przypominamy, że każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia. Wzmożone kontrole będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kompletnie pijany jechał skradzionym samochodem

Kompletnie pijany jechał skradzionym samochodem

13 lt.
Ponownie rusza akcja

Ponownie rusza akcja "Prędkość - Zero Tolerancji"

21 st.
Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w...

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Turku

18 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama