wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Mając ponad 3 promile zamierzał znieczulić pacjenta

Wideo: Mając ponad 3 promile zamierzał znieczulić pacjenta
 

Ponad 3 promile alkoholu miał anestezjolog pełniący dyżur na bloku operacyjnym w szpitalu w Turku. Lekarz chciał znieczulić pacjenta przed operacją, gdy personel zorientował się że jest pijany zawiadomił ordynatora. Jak zapewnia dyrektor Krzysztof Sobczak, dzięki interwencji pracowników nie doszło do narażenia życia chorego. Lekarz został zwolniony z pracy.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór 15 lutego. Po godzinie 20.00 z chirurgii na blok operacyjny trafił pacjent który miał być znieczulony przed zabiegiem. Współpracownicy anestezjologa, który miał znieczulać chorego zauważyli, że lekarz dziwnie się zachowuje. O podejrzeniu, że może znajdować się pod wpływem alkoholu powiadomili ordynatora oddziału. Reakcja była natychmiastowa. Do szpitala wezwano innego anestezjologa, który podał narkozę pacjentowi. „Niedysponowany” doktor trafił na izbę przyjęć. Tam dobrowolnie poddał się badaniu krwi, które wykazało 3,02 promila alkoholu. W takiej sytuacji nie było konieczności zawiadamiania o zajściu policji. Dyrektor Sobczak podkreśla, że lekarz zamierzał, ale nie przystąpił do wykonywania czynności zawodowych, więc nie złamał prawa, więc i w tym przypadku interwencja funkcjonariuszy byłaby bezpodstawna. „W związku z zaistniała sytuacją, z lekarzem natychmiast został rozwiązany kontrakt. Bardzo wysoko oceniam profesjonalne zachowanie personelu, który nie dopuścił do podjęcia przez lekarza czynności zawodowych” - wyjaśnia dyrektor Krzysztof Sobczak. Lekarz w szpitalu dyżurował od niedawna.

reklama

Jak ustaliliśmy, pochodzi z Wrześni, a zanim przyszedł do szpitala w Turku, zatrudniony był w jednym z warszawskich szpitali.


wideo: MS

 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Regularnie kradł towar z półek marketu w Turku....

Regularnie kradł towar z półek marketu w Turku....

31 mrz.
Skosił znak i wydmuchał 2,5. Policjanci...

Skosił znak i wydmuchał 2,5. Policjanci zatrzymali...

21 mrz.
Kierowcom na podwójnym gazie grożą nawet dwa...

Kierowcom na podwójnym gazie grożą nawet dwa lata...

7 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama