sobota 06 czerwca 2020

Laury, Laurentego, Nory

reklama

Jechali bez legalnego prawa jazdy. Dwa bliźniacze zatrzymania jednego dnia

Jechali bez legalnego prawa jazdy. Dwa bliźniacze zatrzymania jednego dnia
 

W niedzielę 10 marca doszło do dwóch kontroli drogowych w czasie, których funkcjonariusze z Turku zidentyfikowali dwa podrabiane prawa jazdy. Kierowcom grozi do pięciu lat więzienia.

W godzinach dopołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Turku w Kaczkach Średnich zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego samochodem marki Volkswagen. Czujni funkcjonariusze zauważyli, że prawo jazdy zatrzymanego kierowcy odbiega od oryginału. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym ustalili, że 33-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

reklama

Do drugiego bliźniaczego zdarzenia doszło tego samego dnia kilka godzin później w Brudzewie. Tym razem policjanci zatrzymali 19 latka kierującego Peugeotem 307. Nastolatek do kontroli drogowej okazał prawo jazdy, które wyglądem znacząco odbiegało od autentycznego dokumentu. Tak jak w poprzednim wypadku po sprawdzeniu w systemie, okazało się że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Dokumenty zostały zabezpieczone. Sprawy obu kierowców trafią do sądu, a za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

29 maj.
Policjant z Turku po służbie zatrzymał pijanego...

Policjant z Turku po służbie zatrzymał pijanego...

29 maj.
W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty....

W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty. Poziom...

6 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama