PRZEPRASZAMY - OSP Janiszew

poniedziałek 16 września 2019

Jagienki, Kamili, Korneliusza

reklama
Wzorek

Jechali bez legalnego prawa jazdy. Dwa bliźniacze zatrzymania jednego dnia

Jechali bez legalnego prawa jazdy. Dwa bliźniacze zatrzymania jednego dnia
 

W niedzielę 10 marca doszło do dwóch kontroli drogowych w czasie, których funkcjonariusze z Turku zidentyfikowali dwa podrabiane prawa jazdy. Kierowcom grozi do pięciu lat więzienia.

W godzinach dopołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Turku w Kaczkach Średnich zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego samochodem marki Volkswagen. Czujni funkcjonariusze zauważyli, że prawo jazdy zatrzymanego kierowcy odbiega od oryginału. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym ustalili, że 33-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

reklama

Do drugiego bliźniaczego zdarzenia doszło tego samego dnia kilka godzin później w Brudzewie. Tym razem policjanci zatrzymali 19 latka kierującego Peugeotem 307. Nastolatek do kontroli drogowej okazał prawo jazdy, które wyglądem znacząco odbiegało od autentycznego dokumentu. Tak jak w poprzednim wypadku po sprawdzeniu w systemie, okazało się że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Dokumenty zostały zabezpieczone. Sprawy obu kierowców trafią do sądu, a za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Było spokojniej i bezpieczniej. Policja...

Było spokojniej i bezpieczniej. Policja podsumowała...

9 wrz.
Kolejna akcja grupy SPEED i kolejne mandaty....

Kolejna akcja grupy SPEED i kolejne mandaty. Dwóch...

6 wrz.
Pijany 23-latek odpowie za uszkodzenie...

Pijany 23-latek odpowie za uszkodzenie samochodów na...

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama