poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu". Dzisiaj szczególnie wysokie mandaty

Policyjna akcja
 

Dzisiaj w całym kraju policjanci prowadzą akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu”, którzy nie mają żadnych szans w zderzeniu z ważącym ponad tonę samochodem. Dlatego kierowcy łamiący wyżej wymienione przepisy są surowo karani.

Jak informuję Komenda Główna Policji informuje w ramach ogólnopolskich działań baczniejszym nadzorem objęte będą przejścia dla pieszych. Chodzi przede wszystkim o tak zwane „zebry”zlokalizowane na ruchliwych ulicach, gdzie ruch pieszych nie jest regulowany za pomocą świateł. Funkcjonariusze będą również sprawdzać te miejsca, w których wcześniej dochodziło do wypadków z udziałem pieszych, rowerzystów czy motocyklistów. Jedną z najczęściej łamanych przez polskich kierowców zasad jest zakaz wyprzedzania na przejściu dla pieszych oraz bezpośrednio przed nim, za co grozi 200-złotowy mandat. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu policjant może nałożyć mandat w wysokości 350 złotych. Taka sama kara grozi kierowcy skręcającemu w drogę poprzeczną, który nie ustąpi pierwszeństwa przechodzącemu przez nią pieszemu. Za omijanie jadącego w tym samym kierunku pojazdu, który hamuje lub zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu grozi 500 złotych mandatu. Wejście na „zebrę” na czerwonym świetle kosztować będzie  pieszego 100 złotych. 

reklama

Niestety, pod względem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu nie mamy się czym pochwalić. Co szósta piesza śmiertelna ofiara wypadku na terenie Unii Europejskiej ginie w Polsce. Według najnowszego raportu KGP w 2018 roku, aż 40 procent ofiar wypadków stanowili piesi. Do 90 procent potrąceń dochodzi w terenie zabudowanym. 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

z dzisiaj
Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu...

Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu pod...

7 sierp.
Wideo: Policyjny radiowóz spłonął pod komendą...

Wideo: Policyjny radiowóz spłonął pod komendą...

6 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama