poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

VII edycja debaty policyjnej. Komendant odpowiedział na pytania mieszkańców powiatu

VII edycja debaty policyjnej. Komendant odpowiedział na pytania mieszkańców powiatu
 

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” taki tytuł nosiła siódma już debata policyjna. Odbyła się wczoraj (11 kwietnia) w kinie „TUR”. Poza przedstawicielami policji w spotkaniu uczestniczyli między innymi starosta Dariusz Kałużny czy wiceburmistrz Jerzy Kurzawa.

Debatę rozpoczął mł. Insp. Michał Grzelak – komendant powiatowy policji w Turku. Przedstawił policyjne statystyki z ostatnich pięciu lat, które pokazują żena terenie naszego powiatu przestępstw jest coraz mniej. Grzelak omówił i przypomniał również elementy, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców. Ważną częścią policyjnych działań jest również profilaktyka. W ubiegłym roku policjanci rozdali ponad 1000 odblaskowych kamizelek, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu są widoczni na drodze. 

reklama

Komendant Grzelak podkreślał, że w Turku przebywa wiele osób ze Wschodu, do których policjanci również starają się dotrzeć, by zapoznać ich z obowiązującymi w Polsce przepisami. Omówił też popularny niestety ostatnio temat dopalaczy, policja prowadzi akcje w szkołach, które mają na celu uświadomić młode osoby jak duże zagrożenie niosą ze sobą te substancje. W następnej części poprowadzonej przez oficera prasowego Mateusza Latuszewskiego zebrani w sali zadawali policjantom pytania oraz dzielili się z nimi swoimi spostrzeżeniami. Debaty społeczne są potrzebne. Pomagają policjantom zdiagnozować potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców oraz podjąć właściwe działania prewencyjne w celu utrzymania bezpieczeństwa.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu...

Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu...

02-11-2020
Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22-09-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama