niedziela 21 lipca 2019

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

Trzy osoby zatrzymane za handel podróbkami. Policjanci zabezpieczyli 2 tyś sztuk podrabianej odzieży

Trzy osoby zatrzymane za handel podróbkami. Policjanci zabezpieczyli 2 tyś sztuk podrabianej odzieży - foto: KPP Turek
foto: KPP Turek 

Prawie dwa tysiące sztuk podrobionej odzieży znanych marek zabezpieczyli w niedzielę policjanci z z Turku zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Trzy osoby, które oferowały do sprzedaży na lokalnych targowisku podróbki zostały zatrzymane. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed południem policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Turku przeprowadzili działania na targowisku przy ul. Kaliskiej w Turku. Z informacji jakimi dysponowali funkcjonariusze wynikało, że można tam kupić podróbki odzieży.

reklama

Policjanci zlokalizowali kilka stoisk, na których oferowano do sprzedaży spodnie, koszulki, skarpetki oraz perfumy. Duża część rzeczy opatrzona była znakami renomowanych firm produkujących markową odzież.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, dwóch mężczyzn narodowości bułgarskiej w wieku 23 i 40 lat oraz 44-letnią  kobietę.

Policjanci zabezpieczyli ok. 2000 sztuk podrobionej odzieży i ponad 150 sztuk perfum. Zabezpieczone towary nie trafią już nigdy na rynek, a ich właścicielom przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

reklama

Zatrzymane osoby, jeszcze tego samego dnia usłyszały zarzuty wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona

18 lip.
Przekroczył prędkość o 63km/h! Stracił prawo...

Przekroczył prędkość o 63km/h! Stracił prawo jazdy i...

12 lip.
Kaskadowy pomiar prędkości - ogólnopolska akcja...

Kaskadowy pomiar prędkości - ogólnopolska akcja...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama