poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Policyjna profilaktyka wśród przedszkolaków

Policyjna profilaktyka wśród przedszkolaków
 

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedził Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Razem ze strażakami opowiadał przedszkolakom o właściwych zachowaniach na drodze, w domu, na podwórku i w przedszkolu.

Policjant profilaktyk st.sierż. Robert Węs spotkanie z najmłodszymi wykorzystał na rozmowę o ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem. Były zatem przestrogi dotyczące kontaktowania się z osobami nieznajomymi, czy najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy. Nie zabrakło garści informacji o telefonach alarmowych i zasadach bezpiecznego korzystania z drogi. Policjanci przypomnieli o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów.

reklama

Nie zabrakło jednak też wskazówek co zrobić, gdy dorosłych nie ma w domu, a trzeba powiadomić odpowiednie służby, że dziej się coś złego, dlaczego nie można otwierać drzwi obcym i jak wygląda postawa żółwia, która pomaga ustrzec przed atakiem groźnego psa.

Mamy nadzieje, że taka współpraca pomiędzy instytucjami promującymi bezpieczeństwo odniesie jak najbardziej pozytywne skutki wśród najmłodszych.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo...

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo tego...

2 lip.
Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i...

Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i domów...

1 lip.
Wideo: 21-latek z zakazem jechał 177 km/h i...

Wideo: 21-latek z zakazem jechał 177 km/h i...

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama