środa 11 grudnia 2019

Biny, Damazego, Waldemara

reklama

Policyjna profilaktyka wśród przedszkolaków

Policyjna profilaktyka wśród przedszkolaków
 

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedził Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Razem ze strażakami opowiadał przedszkolakom o właściwych zachowaniach na drodze, w domu, na podwórku i w przedszkolu.

Policjant profilaktyk st.sierż. Robert Węs spotkanie z najmłodszymi wykorzystał na rozmowę o ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem. Były zatem przestrogi dotyczące kontaktowania się z osobami nieznajomymi, czy najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy. Nie zabrakło garści informacji o telefonach alarmowych i zasadach bezpiecznego korzystania z drogi. Policjanci przypomnieli o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów.

reklama

Nie zabrakło jednak też wskazówek co zrobić, gdy dorosłych nie ma w domu, a trzeba powiadomić odpowiednie służby, że dziej się coś złego, dlaczego nie można otwierać drzwi obcym i jak wygląda postawa żółwia, która pomaga ustrzec przed atakiem groźnego psa.

Mamy nadzieje, że taka współpraca pomiędzy instytucjami promującymi bezpieczeństwo odniesie jak najbardziej pozytywne skutki wśród najmłodszych.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu...

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu 5000 zł

7 grudz.
Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla...

Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla pieszych....

5 grudz.
Wideo: Dziewięciu piratów w dwa dni. Grupa...

Wideo: Dziewięciu piratów w dwa dni. Grupa Speed...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama