niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec  - foto: freeimages.com / thomas gray
foto: freeimages.com / thomas gray  

W środę 17 kwietnia turkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania na Osiedlu Wyzwolenia. Przestępca włamania dokonał w godzinach dopołudniowych, kiedy lokatorów nie było w domu. Ukradł pieniądze oraz biżuterie.

Do włamania doszło między godziną 6:00 a 17:00 w środę 17 kwietnia. Włamywacz, aby dostać się do mieszkania poszkodowanych musiał wyłamać wcześniej wkładkę zamka. Straty, jakie ponieśli lokatorzy to biżuteria oraz pieniądze.

reklama

Najczęściej włamywacze wchodzą drzwiami, próby wejścia do mieszkania przez okno czy balkon przez przypadkową osobę zostanie natychmiast uznane za próbę włamania. Elementy, które mogą odstraszyć włamywaczy to: solidnie wyglądające drzwi, system alarmowy czy dodatkowe wzmocnienia takie jak blokady przeciwwłamaniowe. Policja radzi również, aby zwrócić uwagę na nieznane wcześniej osoby kręcące się po klatkach schodowych czy w pobliżu domu. Warto zapamiętać ich twarz, sylwetkę czy ubiór. Można też spytać się takich osób kogo szukają.


Policja ma kilka porad, które mogą zapobiec potencjalnym włamaniom. Warto jest zamontować atestowane zamki w drzwiach. Chowanie klucza pod wycieraczką nie jest najlepszym pomysłem. Wychodząc z domu, starajmy się nie zostawiać śladów na to wskazujących, wyjeżdżając na wakacje, warto zostawić klucz sąsiadowi. Rzeczy bardzo cennych nie trzymać w mieszkaniu, można je złożyć do depozytu w banku. Rzeczom szczególnie cennym warto zrobić wcześniej zdjęcia, co ułatwi późniejszą identyfikację. Niezależnie od tego, czy jesteś świadkiem, czy ofiarą przestępstwa postaraj się zawiadomić policję jak najszybciej. Szybka reakcja może pomóc w złapaniu sprawcy. 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

"Stop włamaniom" - akcja profilaktyczna KPP Turek

23 lip.
32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany....

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany. Grozi mu...

20-12-2019
Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

31-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama