sobota 06 czerwca 2020

Laury, Laurentego, Nory

reklama

Kącik profilaktyki - oszustwa seniorów

Kącik profilaktyki - oszustwa seniorów
 

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Turku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych mieszkańców, we współpracy z lokalnymi mediami postanowiła systematycznie publikować materiały informacyjno-edukacyjne o charakterze profilaktycznym oraz informacje z faktycznych zdarzeń do jakich doszło na terenie kraju.

W dniu 12.04.2019r., na terenie województwa warmińsko-mazurskiego nieznany sprawca zadzwonił na telefon stacjonarny swojej ofiary podając się za policjanta prowadzącego śledztwo w sprawie dokonywanych oszustw przez listonosza. Listonosz miał wejść w posiadanie 15 dowodów osobistych wśród których znajdował się dowód pokrzywdzonego i przy jego użyciu planuje dokonać wypłaty środków pieniężnych z rachunku bankowego w/w. Aby zapobiec temu działaniu rozmówca polecił, pokrzywdzonemu dokonać wypłaty środków pieniężnych ze swojego rachunku, a następnie zdeponować je w automacie do kupna krypto waluty z BITCOIN. Czynności te według rzekomego policjanta miały doprowadzić do zatrzymania listonosza. Pokrzywdzony potwierdził telefonicznie dzwoniąc na nr 112 dane policjanta i nie wyłączając telefonu wykonywał polecenia tj. dokonał wypłaty kwoty 35.400zł z banku, a następnie udał się do bankomatu BITCOIN, gdzie dokonał wpłaty posiadanej gotówki. W czynności wpłaty miał mu pomagać młody mężczyzna, którego polecił „policjant” telefonicznie. Po dokonanej wypłacie na polecenie poszkodowany udał się do banku, gdzie miał oczekiwać na dalsze polecenia. Gdy nie było już kontaktu telefonicznego z oszustem pokrzywdzony powiadomił policję o podejrzeniu dokonania oszustwa na jego szkodę.

reklama

Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

NUMER TELEFONU 997 LUB 112

sierż. szt. Robert Węs – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku

reklama

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

3 czerw.
Mieszkaniec powiatu zamiast 1,49 zł przelał...

Mieszkaniec powiatu zamiast 1,49 zł przelał oszustom...

1 czerw.
Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

29 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama