poniedziałek 20 stycznia 2020

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Kamizelki i ulotki dla obcokrajowców

Kamizelki i ulotki dla obcokrajowców
 

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku odwiedzili przebywających terenie powiatu tureckiego obcokrajowców. Działania były dobrą okazją do porozmawiania z nimi na temat bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu drogowym. W ramach tego przedsięwzięcia wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe oraz ulotki z informacjami w języku rosyjskim zawierające podstawowe przepisy prawa obowiązujące na naszym terenie.

W związku ze wzrostem na terenie powiatu tureckiego zdarzeń przestępczych, szczególnie drogowych z udziałem obcokrajowców, koordynator ds. profilaktyki społecznej sierż.sztab. Robert Węs wraz z mł.asp. Marzeną Kwaśną z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji zorganizowali akcję mającą na celu podniesienie świadomości w zakresie obowiązujących przepisów prawa i w konsekwencji zwiększenie ich bezpieczeństwa. W dniu 29 kwietnia 2019 roku policjanci wspólnie z przedstawicielami agencji pośredniczącej w zatrudnianiu obcokrajowców z m. Żuki BGH Work sp. z o.o. odwiedzili cztery miejsca (dwa w mieście Turku, w Cisewie oraz Malanowie) przebywania szczególnie mieszkańców z Ukrainy. Podczas spotkań przeprowadzono kampanię na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przybliżono przepisy obowiązujące na terenie Polski. Szczególnie zwrócono uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym. W ramach tego przedsięwzięcia uczestnicy spotkań otrzymali ulotki sporządzone w języku rosyjskim na temat zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w ruchu drogowym oraz kamizelki odblaskowe zakupione przez agencję pośredniczącą w zatrudnieniu obcokrajowców BGH Work sp. z o.o. z m. Żuki.

reklama

Podobne spotkania będą kontynuowane przez tureckich policjantów w najbliższym czasie.
źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Kamizelki i ulotki dla obcokrajowców

Podobne artykuły

Próba kradzieży samochodu. Podejrzanym grozi do...

Próba kradzieży samochodu. Podejrzanym grozi do 10...

10 st.
Policja ostrzega przed zagrożeniami związanymi...

Policja ostrzega przed zagrożeniami związanymi z 28....

10 st.
Policjanci z Turku podsumowali 2019 rok

Policjanci z Turku podsumowali 2019 rok

8 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama