Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

niedziela 31 maja 2020

Anieli, Feliksa, Kamili

reklama

Wylegitymowali 100 osób i skontrolowali 80 pojazdów. Zakończono akcję NURD

Wylegitymowali 100 osób i skontrolowali 80 pojazdów. Zakończono akcję NURD
 

W zeszłym tygodniu na terenie całego województwa wielkopolskiego w tym i w powiecie tureckim policjanci prowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Dwudniowa akcja ukierunkowana była przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku podczas dwudniowych działań wylegitymowali 100 osób i skontrolowali 80 pojazdów. W trakcie działań ujawnili 15 wykroczeń popełnionych przez pieszych i rowerzystów. Ponadto ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

reklama

W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości 79 kierowców i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zagrożeń dla rowerzystów i pieszych na drodze. Pomimo licznych apeli o bezpieczną i rozważną jazdę, uczestnicy ruchu drogowego, cały czas popełniają wiele wykroczeń i przestępstw drogowych.

Wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu powodują przede wszystkim kierujący pojazdami, jednakże najwięcej ofiar śmiertelnych wśród tej grupy odnotowuje się w zdarzeniach, których byli oni sprawcami. Stąd też Policja apeluje do pieszych i rowerzystów, aby uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone niż kierującego pojazdem.

reklama

Pomimo zakończenia policyjnych działań NURD w dalszym ciągu apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

29 maj.
Policjant z Turku po służbie zatrzymał pijanego...

Policjant z Turku po służbie zatrzymał pijanego...

29 maj.
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego...

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mieszkańca...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama