wtorek 18 luty 2020

Konstancji, Krystiana, Sylwany

reklama

Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona. Utonął 20-latek

Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona. Utonął 20-latek
 

Strażacy z PSP Turek oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych a także jednostka wodna z PSP Konin, wykonywali działania poszukiwawcze osoby, która wskoczyła do wody nad zbiornikiem wodnym Przykona. Do wody wskoczyły dwie osoby w godzinach wieczornych 15 czerwca br. Druga osoba w wieku 21 lat z urazem kręgosłupa jest pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego przybyłego na miejsce.

Aktualizacja: o godzinie 23:10 biorąca udział w poszukiwaniach sekcja płetwonurków, wydobyła na brzeg ciało mężczyzny w wieku 20 lat. Lekarz potwierdził zgon. Obie osoby pochodziły prawdopodobnie z powiatu poddębickiego.

reklama

Do akcji poszukiwawczej zadysponowano jednostkę wodną Państwowej Straży Pożarnej z Konina, dysponującą specjalistycznym sprzętem przeszukiwania dna zbiorników wodnych. W działaniach służb ratowniczych biorą udział także płetwonurkowie.

Jest to druga dzisiaj interwencja lokalnych służb ratowniczych nad zbiornikiem Przykona. W sobotę przez całe popołudnie trwały poszukiwania osoby, wobec której także zachodziło podejrzenie utopienia. Na szczeście pierwszy alarm okazał się nieprawdziwy i poszukiwana osoba sama dopłyneła do brzegu.

źródło: inf. własne / Turek 112

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra...

Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra wypadł z...

13 lt.
Dziecięca Drużyna Pożarnicza

Dziecięca Drużyna Pożarnicza "Ogniki" na zajęciach w...

13 lt.
Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

13 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama