piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona. Utonął 20-latek

Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona. Utonął 20-latek
 

Strażacy z PSP Turek oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych a także jednostka wodna z PSP Konin, wykonywali działania poszukiwawcze osoby, która wskoczyła do wody nad zbiornikiem wodnym Przykona. Do wody wskoczyły dwie osoby w godzinach wieczornych 15 czerwca br. Druga osoba w wieku 21 lat z urazem kręgosłupa jest pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego przybyłego na miejsce.

Aktualizacja: o godzinie 23:10 biorąca udział w poszukiwaniach sekcja płetwonurków, wydobyła na brzeg ciało mężczyzny w wieku 20 lat. Lekarz potwierdził zgon. Obie osoby pochodziły prawdopodobnie z powiatu poddębickiego.

reklama

Do akcji poszukiwawczej zadysponowano jednostkę wodną Państwowej Straży Pożarnej z Konina, dysponującą specjalistycznym sprzętem przeszukiwania dna zbiorników wodnych. W działaniach służb ratowniczych biorą udział także płetwonurkowie.

Jest to druga dzisiaj interwencja lokalnych służb ratowniczych nad zbiornikiem Przykona. W sobotę przez całe popołudnie trwały poszukiwania osoby, wobec której także zachodziło podejrzenie utopienia. Na szczeście pierwszy alarm okazał się nieprawdziwy i poszukiwana osoba sama dopłyneła do brzegu.

źródło: inf. własne / Turek 112

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Strażacy ćwiczyli w firmie Drewtur

Strażacy ćwiczyli w firmie Drewtur

16 czerw.
Nowy Naczelnik Wydziału...

Nowy Naczelnik Wydziału...

15 czerw.
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama