sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

25°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona
 

W miniony weekend policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Dobrej zorganizowali działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają". Swoje działania prowadzili wspólnie z ratownikami WOPR odział Turek, Sanepidem, strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz ratownikami medycznymi. Akcje zorganizowano na kąpielisku przy zbiorniku wodnym w Przykonie.

W sobotę 13 lipca br. policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy, Komisariatu Policji w Dobrej, pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, ratownicy z Miejsko-Powiatowego Oddziału WOPR w Turku przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne. Akcję zorganizowano wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku dzięki pomocy gminy Przykona. Na miejsce działań wybrano kąpielisko nad zbiornikiem wodnym w Przykonie.

reklama

Całe przedsięwzięcie ukierunkowane było na zwiększenie świadomości o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze i ratownicy przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. Działania prowadzono w ramach akcji informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2019r.

W ramach prowadzonych działań policjanci dodatkowo przeprowadzili prelekcję dotyczącą zagrożeń płynących z eksperymentowania ze środkami odurzającymi i substancjami niewiadomego pochodzenia oraz składu, popularnie nazywane dopalaczami. Działania wpisują się w szeroko prowadzoną kampanię pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

reklama

Jednocześnie informujemy, że dodatkowe informacje na temat bezpiecznych wakacji można uzyskać na stronie internetowej PSSE Turek.

źróło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

z wczoraj

"Stop włamaniom" - akcja profilaktyczna KPP Turek

23 lip.

"Bezpieczna woda" wspólna akcja profilaktyczna...

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama