piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Obchody Święta Policji w Powiecie Tureckim

Wideo: Obchody Święta Policji w Powiecie Tureckim - foto: MS
foto: MS 

W piątek, 26 lipca 2019 br. odbyły się obchody Święta Policji Komendy Powiatowej Policji w Turku, obchodzone w 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. Dla policjantów oraz pracowników cywilnych był to czas odznaczeń, awansów i wyróżnień. Gościem honorowym uroczystości był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski, który wraz mł. insp. Michałem Grzelakiem – Komendantem Powiatowym Policji w Turku, wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz listy gratulacyjne.

Uroczystości rozpoczęły się o o godz. 11.00 w kościele pod wezwaniem Św. Barbary mszą święta koncelebrowaną w intencji policjantów i ich rodzin z udziałem księdza Biskupa Diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa. Po mszy odsłonięto tablicę upamiętniającą pomordowanych i poległych na służbie funkcjonariuszy.

reklama

Z okazji setnej rocznicy powołania Policji Państwowej, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku, otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało łącznie 49 policjantów. W korpusie aspirantów, awansowano 22 policjantów - z tego 3 otrzymało awans na stopień aspiranta sztabowego, 6 na stopień starszego aspiranta, a 12 na stopień aspiranta, w korpusie tym mianowano również 4 młodszych aspirantów. W korpusie podoficerów, awans otrzymało 19 policjantów - 11 awansowano na stopień sierżanta sztabowego, 2 na stopień starszego sierżanta i 7 na stopień sierżanta. W korpusie posterunkowych awans otrzymało 4 policjantów na stopień starszego posterunkowego.

Minister Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa porządku publicznego srebrną odznakę „Zasłużony Policjant” nadał: mł.insp. Michałowi Grzelakowi i mł.insp. Romanowi Ciesielczykowi. Natomiast brązową odznakę „Zasłużony policjant” nadał asp.sztab. Radosławowi Szypnickiemu.

Decyzją Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego za aktywność na rzecz NSZZ Policjantów i środowiska policyjnego medal 25 lecia NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego nadano st.asp. Mariuszowi Mikołajczykowi i mł.asp. Jerzemu Denkowskiemu.Brązowy medal Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego nadano asp.sztab. Pawłowi Antoniakowi.

reklama

Komendant Powiatowy Policji w Turku wyróżnił Listami Pochwalnymi ośmiu pracowników cywilnych KPP w Turku.

Komendant Powiatowy Policji w Turku uhonorował wieloletniego byłego przewodniczącego zarządu terenowego NSZZ Policjantów przy Komedzie Powiatowej Policji w Turku, a zarazem byłego Z-cę Naczelnika Wydziału Prewencji aspiranta sztabowego w stanie spoczynku Jana Wodzińskiego za bieżąca współpracę i bezustanne wspieranie działań KPP w Turku.

Święto Policji było doskonałą okazją do podziękowań włodarzom miast i gmin na co dzień współpracujących i wspierających KPP w Turku.

W przemówieniach okolicznościowych w trakcie uroczystej zbiórki nie zabrakło podziękowań, życzeń i gratulacji kierowanych do Komendanta Powiatowego Policji w Turku mł.insp. Michała Grzelaka oraz do wszystkich policjantów.

źródło: KPP, inf własne

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
foto: MS2
foto: MS3
foto: MS4
foto: MS5
foto: MS6
foto: MS7
foto: MS8
foto: MS9
foto: MS10
foto: MS11
foto: MS12
foto: MS13
foto: MS14
foto: MS15
foto: MS16
foto: MS17
foto: MS18
foto: MS19
foto: MS20
foto: MS21
foto: MS22
foto: MS23
foto: MS24
foto: MS25
foto: MS26
foto: MS27
foto: MS28
foto: MS29
foto: MS30
foto: MS31
foto: MS32
foto: MS33
foto: MS34
foto: MS35
foto: MS36

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

z wczoraj
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama