poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

Atak na księdza w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku

Atak na księdza w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku - Foto: archiwum Turek.net.pl
Foto: archiwum Turek.net.pl 

W zeszły piątek, 26 lipca w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku zaatakowany został ksiądz wikariusz Remigiusz Zacharek, który z przyczyn prawnych nie udzielił aktu apostazji.

Z relacji księdza wiadomo, że w godzinach porannych do kancelarii przybyły trzy kobiety wraz z mężczyzną z zamiarem dokonania formalnego wystąpienia z Kościoła Katolickiego. Pełniący dyżur ks. Zacharek jednak odmówił – zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego dokument taki przyjąć i podpisać może tylko ksiądz proboszcz, o którego godzinach dyżuru poinformował obecny wikariusz.

reklama

Słowa odmowy rozzłościły interesantów, którzy zaczęli rzucać w stronę wikariusza wyzwiska, a także obraźliwe słowa na temat Kościoła Katolickiego.

Fakt piątkowego incydentu na parafii NSPJ potwierdza zastępca oficera prasowego Komendy Policy Powiatowej w Turku st.asp. Dorota Grzelka - „Faktycznie, potwierdzam, że była taka interwencja. W godzinach dopołudniowych około godziny 11.00 była zgłoszona interwencja na Policję. Do księdza wikariusza przyszły osoby złożyć akt apostazji. Byli to mieszkańcy powiatu tureckiego.” Jak informuje rzecznik policji cały incydent zakończył się na pouczeniu przybyłych osób przez policjantów. 

Źródło: Diecezja Włocławska, inf własne

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Policja pilotowała transport dziewczynki...

Wideo: Policja pilotowała transport dziewczynki...

23-12-2020
Zapadł wyrok za pobicie księdza. Finał głośnej...

Zapadł wyrok za pobicie księdza. Finał głośnej...

29-10-2020
Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5...

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5 lat...

27-05-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama